Pabėgėlių krizė: kilnius žodžius turi lydėti konkretūs veiksmai

Europos Komisijos Sveikatos ir maisto saugos direktorato generalinio direktoriaus pavaduotojas Martin Seychell:

Dėl toliau į Europą atvykstančių pabėgėlių daugelis valstybių narių susiduria su iki šiol nepatirtais sunkumais, todėl reikia visos Europos Sąjungos solidarumo.

Europos Komisijos Pirmininkas J.-C. Junckeris pabėgėlių krizės sprendimą įvardijo kaip neatidėliotiną prioritetinį Europos Sąjungos veiksmą. Sveikatos priežiūros paslaugos turi išlikti vienu iš visuotinio atsako elementų ir pabėgėlių, ypač pažeidžiamiausių iš jų, sveikatos priežiūros poreikius būtina tenkinti.

Komisija sutelkė išteklius ir yra pasirengusi paremti itin apkrautas valstybių narių priėmimo ir sveikatos priežiūros sistemas, teikiančias paslaugas (tarp jų ir sveikatos priežiūros) migrantams.

Komisijoje šiuo klausimu glaudžiai bendradarbiauja susijusių atsakomybės sričių Komisijos nariai, ES agentūros, svarbiausios NVO ir tarptautinės organizacijos. Sveikatos ir maisto saugos generalinis direktoratas ES Sveikatos saugumo komitete bendradarbiavo su valstybėmis narėmis, per kurias vyksta arba į kurias atvyksta pabėgėliai ir kurios dėl to patiria itin didelių sunkumų.

Pavyzdžiui, parengėme migrantų sveikatos įvertinimo pagalbos punktuose ir priėmimo rajonuose kontrolinį sąrašą, kad padėtume atkurti asmens sveikatos duomenis ir suteikti sveikatos priežiūros paslaugas tiems, kam jos reikia.

Itin svarbu paaiškinti, kad šių priemonių imamasi siekiant apsaugoti pabėgėlių sveikatą, o ne dėl nepagrįstos baimės, kad jie gali platinti infekcines ligas, piktnaudžiauti sveikatos priežiūros sistemomis ar jas pernelyg apkrauti. Pavojus gresia jų, o ne ES piliečių sveikatai.

Sveikatos ir maisto saugos generalinis direktoratas sustiprins paramą su migrantų sveikata susijusiems veiksmams prisidėdamas prie Sveikatos programos projektų finansavimo. Iki šiol padaryta pažanga aprašyta naujausioje ataskaitoje „Dabartinė Europos migracijos darbotvarkės padėtis“, kurią ką tik paskelbė Europos Komisija.

Kaip pasakė Komisijos Pirmininkas Jeanas-Claude’as Junckeris: „Kilnius žodžius turi lydėti konkretūs veiksmai kiekvienoje valstybėje narėje.“

Ne tik dabar, bet ir ateityje. Siekdami patenkinti būsimus visuomenės sveikatos poreikius, turime svarstyti ne tik trumpalaikio reagavimo veiksmus, bet ir ilgalaikes priemones. Ateitis gali tapti šviesesnė milijonams žmonių, jei spręsdami šį uždavinį išliksime atkaklūs ir atjaučiantys.

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...