Panevėžyje žygiu paminėta Tarptautinė mirusiųjų nuo AIDS atminimo diena

Tarptautinė mirusiųjų nuo AIDS atminimo diena pasaulyje yra minima trečiąjį gegužės sekmadienį, tačiau šiai dienai sutapus su Tarptautine šeimos diena, ją nuspręsta paminėti gegužės 21-ąją. Ši diena skirta nukentėjusiems nuo ŽIV ir AIDS epidemijos atminti, daugiau sužinoti apie AIDS, propaguoti politines permainas, skatinti bendruomeniškumą, tarpusavio supratimą.

Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, vykdydamas projektą „Sveikatingumo šeštadieniai“, kvietė panevėžiečius dalyvauti žygyje į Berčiūnus. Nors trasos ilgis – beveik 10 km, tačiau šio atstumo nepabijojo nei jauniausia (1,5 m.), nei vyriausia (78 m.) dalyvės. Kiekvienas išdidžiai žygiavo segėdamas atminimo ženklelius su raudonuoju AIDS kaspinu. Žygio pabaigoje visų laukė vaišės. Išrinkti ir apdovanoti: jauniausias ir seniausias žygio dalyvis, aktyviausia šeima, energingiausias ir linksmiausias dalyvis.  

Lietuvoje Tarptautinė mirusių nuo AIDS diena yra minima nuo 1994 m. Pirmą kartą ši diena buvo paminėta 1983 m. San Francisko mieste, Jungtinėse Amerikos Valstijose. Renginį organizavo žmonės, kuriuos asmeniškai palietė ši liga. Jie išėjo į gatves tam, kad atkreiptų visuomenės dėmesį į ŽIV ir AIDS problemą bei paskatintų imtis atitinkamų veiksmų.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje šiuo metu gyvena beveik 1600 žmonių, užsikrėtusių ŽIV; dėl AIDS ir kitų, su ŽIV susijusių priežasčių, jau mirė 184.

Nuoširdžiai dėkojame Berčiūnų ateitininkų stovyklai, Panevėžio gyvūnų globos draugijai, asociacijai „Visada su sportu“ ir visiems dalyvavusiems!

 

Projekto „Sveikatingumo šeštadieniai“ organizatorius: Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Projekto rėmėja: Panevėžio miesto savivaldybė

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!