Pasaulinę imunologijos dieną paminės, kalbėdami apie vitamino D naudą

Balandžio 29 dieną  Europos imunologų draugijų federacija, vienijanti  28 imunologų draugijas 31 Europos šalyje, paskelbė Pasauline imunologijos diena, kuri Europoje pažymima įvairiais renginiais. Lietuvos imunologai kasmet pažymi šią dieną, skirdami ją aktualioms medicinos problemoms aptarti.  Šių metų tema – vitaminas D, apie kurio svarbą sveikatai atsiranda vis daugiau mokslinių duomenų.

 

 

Visi esame girdėję, kad vitaminas D būtinas kalcio apykaitai ir kaulų struktūros palaikymui, o šio vitamino stoka sukelia rachitą. Tačiau pastarųjų metų tyrimai rodo, kad vitamino D trūkumas siejamas ir su kitomis ligomis. Dauguma mūsų organizmo ląstelių turi šio vitamino receptorius ir tarsi jaučia jo kiekio svyravimus. Vitaminas D susidaro odos ląstelėse, veikiant ultravioletiniams spinduliams. Jo taip pat gauname su maistu. Tačiau dėl saulės stygiaus, nuolatinio buvimo uždarose patalpose, tam tikrų mitybos įpročių dauguma žmonių turi nepakankamai vitamino D.

 

Šis vitaminas svarbus mūsų psichinei sveikatai, normaliam endokrininės sistemos ir imuninės sistemos darbui. Trūkstant vitamino D, padidėja rizika sirgti infekcinėmis, uždegiminėmis ir kitomis ligomis. Šiuolaikinis mokslas atskleidė molekulinius ir genetinius mechanizmus, kurie reguliuoja vitamino D poveikį žmogaus organizmui.

 

Apie visa tai – 2015 m. balandžio 29 d. 14 val. konferencijoje „Ką žinome apie vitaminą D ir jo svarbą imunitetui“, kuri įvyks VU ligoninės Santariškių klinikų Didžiojoje auditorijoje (Santariškių g. 2, Vilnius). Konferencija skiriama ne tik gydytojams ir kitiems specialistams, bet ir plačiajai visuomenei. Pranešimus konferencijoje skaitys gydytojas endokrinologas prof. G. Kazanavičius, šeimos gydytojas dr. A. Bleizgys, imunologė prof. A. Žvirblienė. Bus aptarti ir laboratoriniai vitamino D nustatymo ypatumai.

 

Daugiau informacijos:

Dr. (HP) Audronė Eidukaitė

Lietuvos imunologų draugijos sekretorė

Tel. 868606671, el. paštas: audrone.eidukaite@vuvl.lt

 

 

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...