Pasieniečių sraigtasparnis vėl gabeno donoro širdį

Naktį iš pirmadienio į antradienį iš Kauno donorinės ligoninės į Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikas buvo pergabenta donorinė širdis. Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnis iš Kauno Socializacijos centro stadiono pakilo apie 1 val. nakties ir po pusvalandžio skrydžio nusileido Santariškių transporto žiede.

 

Dviejuose transplantacijos centruose – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikose ir Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose – šiuo metu vyksta transplantacijos.

 

Įdomu tai, kad šį mėnesį padažnėjo artimųjų, dėl donorinių organų aukojimo norinčių pasitarti su donorinių ligoninių koplyčių kunigais, kurie padeda apsispręsti ir pritarti donorystei. Netektį išgyvenantiems artimiesiems lemtingą akimirką vieniems priimti tokį sprendimą dažnai būna per sunku, todėl dvasininkų pagalba yra neįkainojama – paprastai po tokių pokalbių sutikimas donorystei yra pasirašomas.

 http://transplantacija.lt/content/naujienos/20150421.lt.html

 

 

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...