Pasirašytas Lietuvos ir Baltarusijos susitarimas dėl bendradarbiavimo sveikatos apsaugos srityje

Pasaulio sveikatos asamblėjos 68-ojoje sesijoje dalyvaujanti Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė su Baltarusijos Respublikos sveikatos apsaugos ministru V. I. Žarko pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo sveikatos apsaugos srityje.

Susitarimu siekiama gerinti gyventojų sveikatą plėtojant dvišalius santykius sveikatos priežiūros paslaugų teikimo, medicinos personalo rengimo ir kvalifikacijos kėlimo, vaistinių preparatų, medicinos paskirties gaminių ir medicinos technikos cirkuliavimo (judėjimo rinkoje) srityse. Taip pat susitarime numatytos paramos investiciniams projektams sveikatos apsaugos srityje galimybės, pasikeitimas informacija sveikatos apsaugos, įskaitant imunizacijos programas bei kovą su pandemijomis, srityje, fundamentaliųjų ir taikomųjų mokslinių tyrimų medicinos srityje plėtra.

Susitarime konstatuojama, kad sveikatos priežiūros paslaugos šalyse kitos šalies piliečiams teikiamos vadovaujantis galiojančiais nacionaliniais priimančios šalies teisės aktais. Taip pat šalys skatina tiesioginį mokslinių tyrimų institutų ir aukštųjų mokyklų medicinos srityje bendradarbiavimą, kuris įgyvendinamas vadovaujantis sutartimis, sudarytomis remiantis Šalių valstybių galiojančiais nacionaliniais teisės aktais.

Pasak ministrės R. Šalaševičiūtės, dvišalis bendradarbiavimas sveikatos apsaugos srityje svarbus su visomis šalimis, tačiau ypač aktualu jį plėtoti su kaimyninėmis valstybėmis.

Dvišalio bendradarbiavimo galimybes ministrė R. Šalaševičiūtė aptarė su Vokietijos, Latvijos, Mongolijos, Taivano sveikatos apsaugos ministrais. Asamblėjos metu taip pat planuojami dvišaliai susitikimai su PSO Generaline direktore M. Chan, Europos regiono biuro direktore Zs. Jakab, kitais aukšto rango pareigūnais.

Pasaulio sveikatos asamblėja – tai kasmetinis 194 PSO valstybių narių susitikimas. Asamblėjos plenarinės sesijos bei komitetų posėdžių metu aptariami PSO veiklos klausimai, užkrečiamosios, lėtinės neinfekcinės ligos, sveikatos užtikrinimas viso gyvenimo laikotarpiu, taip pat vyks Pasaulio sveikatos organizacijos Vykdomosios Tarybos narių rinkimai.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...

Parašykite komentarą