Patvirtinta farmacijos kompanijų išlaidų viešinimo tvarka

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė patvirtino farmacijos kompanijų išlaidų viešinimo tvarką. Kompanijos privalės kaupti ir teikti išsamesnę informaciją apie išlaidas, skirtas sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistams bei jų profesiniams renginiams užsienyje.

{end_header}

Nuo šiol ataskaitose privaloma nurodyti gydytojų ir kitų specialistų, dalyvavusių farmacijos kompanijos finansuotame profesiniame (moksliniame) renginyje užsienyje, vardus, pavardes, profesines kvalifikacijas, medicinos ar vaistininkų praktikų licencijų numerius. Šiuos duomenis viešai skelbs Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Tarnyba) savo interneto svetainėje.

Pasak sveikatos apsaugos ministrės, nuo gegužės 1 dienos įsigaliojusi tvarka užtikrins didesnį skaidrumą farmacinės veiklos srityje. „Dabar informacijos apie išlaidas pateikimo nuostatos yra labiau struktūrizuotos ir papildytos reikalavimu, leisiančiu sustiprinti specialistų dalyvavimo tokiuose renginiuose kontrolę. Šis žingsnis labiau užtikrins visuomenės viešąjį interesą žinoti, kurių specialistų keliones finansavo konkrečios farmacijos kompanijos“, – sakė R. Šalaševičiūtė.

Naujas įsakymas detalizuoja, kokios išlaidos turi būti nurodytos pateikiant informaciją apie mokslinį (profesinį) renginį. Patikslinama, kad profesinio (mokslinio) renginio išlaidos apima ir rėmimo išlaidas. Nustatoma pareiga farmacijos kompanijai informuoti Tarnybą ir tais atvejais, kai nebuvo skirta išlaidų renginiams ir juose dalyvavusiems specialistams. Atsisakyta reikalavimo pateikti duomenis apie tai, kokios profesijos atstovų renginyje buvo daugiausia ir duomenis apie renginio išlaidas, skirtas vaišinimui.

Atkreiptinas dėmesys, kad iki gegužės 1 dienos buvo nustatytas įpareigojimas kaupti ir pateikti Tarnybai informaciją tik apie išlaidas, skirtas reklaminiams profesiniams (moksliniams) renginiams ir juose dalyvaujantiems specialistams.

Tarnyba įpareigota savo interneto svetainėje informaciją apie specialistų asmens duomenis skelbti 3 metus, o farmacijos kompanijos šią informaciją saugoti 5 metus.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...

Parašykite komentarą