Patvirtinti Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo šių metų lėšomis remtinų veiklų sritys ir prioritetai

Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo taryba patvirtino remiamų projektų sritis ir jų prioritetus. Šiais metais pradėjusio veikti Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo paskirtis – remti sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo veiklą, prevencinius projektus, socialinę reklamą ir reikalingus mokslinius tyrimus.

Vyriausybės nutarimu pirmiesiems 2016-tiems  Valstybinio sveikatos stiprinimo fondo veiklos metams skirta 0,5 proc. įplaukų iš alkoholio akcizo, gauto 2014-aisiais.  Šiais metais fondas disponuoja  1,285,2 mln. Eurų.

Fondo Taryba Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu buvo įpareigota iki vasario 1 d. patvirtinti Fondo lėšomis remiamų projektų sritis ir jų prioritetus.

Fondo lėšas pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintus nuostatus, skirsto taryba. Ji skelbia konkursus projektams atrinkti, nustato vertinimo kriterijus, kviečia ekspertus vertinti projektus, priima sprendimus dėl fondo lėšų skyrimo.

Tarybos posėdyje buvo patvirtintos Fondo lėšomis remtinų veiklų kryptys ir jų prioritetai, pagal kuriuos bus skelbiami konkursai projektams rengti. Viena iš jų alkoholio vartojimo prevencija. Šioje srityje prioritetai bus teikiami projektams, skirtiems alkoholio prevencijai tarp vaikų ir jaunimo, tarp tikslinių rizikos grupių, laisvalaikio praleidimo vietose ir renginiuose, darbo vietose. Taryba taip pat lauks paraiškų tyrimams, kuriais bus siekiama įvertinti alkoholio vartojimo prevencijos kokybė ir efektyvumas. Taryba taip pat pritarė socialinės informacinės kampanijos, skirtos alkoholio daromos žalos prevencijai, poreikiui. Visuomenės psichikos sveikatos ir savižudybių prevencijos srityje prioritetai bus teikiami projektams, skirtiems vaikų psichikos sveikatos gerinimui ir savižudybių prevencijai, tyrimams, skirtiems pagalbos kenčiančiam ar bandžiusiam nusižudyti asmeniui prieinamumo ir veiksmingumo vertinimui, socialinei reklamai, skirtai savižudybių prevencijai. Sveikos gyvensenos ir jos kultūros formavimo srityje prioritetai teikiami sveikatą stiprinančio fizinio aktyvumo skatinimui.

Artimiausiu metu SAM sudaryta darbo grupė parengs Valstybinio sveikatos stiprinimo fondo projektų konkurso nuostatus. Juos apsvarsčius ir patvirtinus Fondo tarybai, bus skelbiamas projektų konkursas.

Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

 

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...