Pirmą kartą Lietuvoje atlikta operacija jaunuoliui išgelbėjo ranką

VUL Santariškių klinikų medikai, pritaikę Čekijoje išmoktą metodą, jaunam vyrui išgelbėjo ranką. Pirmą kartą Lietuvoje tokiai riešo operacijai panaudota mikrochirurginė technika.
„Prieš penkerius metus nukritau ir susižalojau riešą. Iš pradžių nekreipiau į tai ypatingo dėmesio, mat užsiimu boksu, motokrosu, tad prie traumų ir skausmo esu pripratęs. Ilgą laiką delsiau kreiptis į medikus, bet po ketverių metų supratau, jog be jų pagalbos neapsieisiu, todėl atvykau konsultacijai į Santariškių klinikų Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos centrą’, – pasakoja Andrej Andrusov.    

Santariškių klinikų plastikos chirurgai nustatė, jog traumos metu Andrej lūžo vienas iš riešakaulio trumpųjų kaulų – laivelis. Per ketverius metus lūžis nesugijo, todėl buvo nuspręsta operuoti. Operacijos metu į nesugijusią vietą persodintas kaulas iš stipinkaulio.

„Deja, pirmosios operacijos metu kaulas neprigijo ir nesulaukėme tokio rezultato, kokio tikėjomės. Turėjome spręsti, ką daryti toliau. Vienas galimų pasirinkimų buvo išimti neprigijusį kaulą ir uždaryti sąnarį taip, kad ranka per riešą beveik nejudėtų. Žinoma, tokia perspektyva nedžiugino nei paciento, nei mūsų. Todėl konsiliumo metu nusprendėme atlikti laivelio kaulo mikrochirurginę operaciją. Tokia operacija, kiek mums yra žinoma, Lietuvoje atlikta pirmą kartą,’ – pasakoja Andrej operavęs plastikos chirurgas Darius Jauniškis.

Antrosios operacijos metu iš šlaunikaulio vidinio krumplio paimtas kaulo fragmentas su kraujagyslėmis, kad kaulas turėtų savo kraujotaką ir lengviau prigytų. Pacientą operavę plastikos chirurgai Darius Jauniškis, Linas Motūza bei traumatologas–ortopedas Simonas Kaupas tikisi, jog ateityje Andrej riešo funkcijos visiškai sugrįš.

„Operacija sudėtinga ir ypatinga buvo tuo, kad reikėjo dirbti su ypač mažomis struktūromis – iš šlaunikaulio paimtas kaulas buvo vos pusės centimetro pločio ir pusantro centimetro ilgio, o kraujagyslės – milimetro storio. Be to, tokių operacijų iki šiol Lietuvoje niekas nebuvo atlikęs, nors laisvo audinio persodinimas su kraujagyslėmis vyksta jau seniai’, – operacijos ypatumus vardino gydytojas Linas Motūza.

Andrej operavę Santariškių medikai prieš kelias savaites stažavosi Čekijoje, kur dalyvavo dviejose mikrochirurginėse riešo operacijose, kurias atliko vienas žymiausių Čekijos plaštakos chirurgų dr. Radek Kebrle. Būtent ši patirtis ir leido pacientui pasiūlyti naują gydymo būdą, kuris sugrąžintų riešo judesius. Kitu gi atveju būtų atlikta riešo sąnario funkcijas ribojanti operacija.

„Šiandien jaučiuosi gerai. Visai kitaip nei po pirmosios operacijos, todėl tikiuosi, jog po kurio laiko vėl galėsiu grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo ir mėgstamo sporto,’ – ateities planais dalinosi pacientas.

Žurnalistus, pageidaujančius medikų ir paciento komentaro, maloniai kviečiame į trumpąją spaudos konferenciją šiandien, t.y. gegužės 23 d. 14:30 val. Santariškių g. 2. Lauksime jūsų administracijoje.

Kontaktams:
Gitana Letukienė
VUL SK vyr. specialistė ryšiams su visuomene
Tel.: 85 2365097; 8 655 19339
El. p. gitana.letukiene@santa.lt Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam’o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai ;
 
Jurgita Sajevičienė
VUL SK specialistė ryšiams su visuomene
Tel.: 85 250 1500; 8 686 85815
El.p. jurgita.sajeviciene@santa.lt Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam’o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Atnaujinta 2016-05-23
Straipsnis parodytas: 849 kartų(kartus)

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...

Parašykite komentarą