Pirmą kartą pasaulyje skilvelio aneurizmos gydymui pritaikyta minimaliai invazinė procedūra

VUL Santariškių klinikų medikų komanda pacientei, kuriai po infarkto susiformavo skilvelio aneurizma, pirmą kartą pasaulyje atliko minimaliai invazinę procedūrą.

„Kai kuriems pacientams po infarkto susiformuoja randas, iš kurio išsivysto kairiojo skilvelio aneurizma. Užsikimšus vainikinei kraujagyslei, susiformuoja tam tikra pūslė, kurioje kaupiasi per daug kraujo, širdis nebepajėgi visaverčiai atlikti savo darbo, žmogus ima dusti, tinsta kojos. Tokiu atveju būtinas chirurginis gydymas’, – pasakoja intervencinis kardiologas dr. Giedrius Davidavičius.

Santariškių klinikose nuolat vyksta mokslinė veikla, kurios metu ieškoma naujų, pacientui palankesnių, mažiau invazinių pagalbos būdų.

„Iki šiol pacientų su skilvelio aneurizma laukdavo sudėtinga operacija, kurios metu būdavo prapjaunamas krūtinkaulis, pajungiama dirbtinė kraujotaka, sustabdoma širdis, kad būtų galima atlikti širdies geometrijos ir tūrio atkūrimo operaciją, – kolegai antrina širdies chirurgas dr. Gintaras Kalinauskas.

Amerikiečių mokslininkai sukūrė metodą kairiojo skilvelio aneurizmos sutraukimui (plikacijai) panaudojant specialias priemones – taip vadinamus „inkarus’. Šios priemonės leidžia grąžinti širdžiai įprastą formą (sutraukiant susidariusią pūslę) ir užtikrinti jos veiklą. Bendradarbiaudami su amerikiečiais, Santariškių klinikų medikai siekė, kad operacijos taptų kuo mažiau invazyvios.

Pirmasis užsibrėžtas tikslas buvo atlikti aneurizmos sutraukimo operaciją nepajungus dirbtinės kraujotakos ir nesustabdžius paciento širdies. Tiesa, šiame etape buvo prapjaunamas krūtinkaulis. To pasiekti pavyko jau prieš 4-5 metus. Sėkmė leido svajoti ir siekti dar daugiau – atlikti operaciją neprapjovus krūtinkaulio, nepajungus dirbtinės kraujotakos ir nesustabdžius širdies.

Šio tikslo pasiekti pavyko jau praeitą savaitę – pirmą kartą pasaulyje, dalyvaujant partneriams iš Amerikos, Santariškių klinikų medikų komanda per nedidelį šoninį pjūvį atliko kairiojo skilvelio aneurzimos plikaciją (sutraukimą). 64-erių metų pacientę operavo Santariškių klinikų kardiochirurgai prof. Kęstutis Ručinskas, dr. Gintaras Kalinauskas, Vilius Janušauskas, Aleksejus Zorinas, intervenciniai kardiologai – dr. Giedrius Davidavičius, dr. Vytautas Abraitis, kardiologai – Rimgaudas Katkus, Agnė Drąsutienė, anesteziologas dr. Robertas Samalavičius.

„Tai išskirtinis įvykis ne tik Santariškių klinikų, bet ir viso pasaulio medicinos istorijoje. Nuoširdžiai tikimės ir tikime, jog ateityje tokios operacijos taps dar paprastesnės, lengviau atliekamos. Džiugina ir tai, jog Santariškių klinikos buvo pasirinktos pirmajai operacijai ne atsitiktinai – Amerikos mokslininkai įvertina visos mūsų komandos kompetenciją, sukurtas darbo sąlygas (turime išskirtinę hibridinę operacinę), ilgametę patirtį bei mokslinį siekį. Tačiau mums dar šiek tiek trūksta lėšų tolimesniam naujų technologijų vystymui ir eksperimentinės laboratorijos renovacijai, kuri atitiktų pasaulinius standartus. Tikime, jog ateityje tokias operacijas jau galėsime atlikti be pjūvio, o per kraujagysles naudodami kateterius,’ – ateities planais dalinosi Kardiologijos ir angiologijos centro vadovas prof. Audrius Aidietis.

Žurnalistus, pageidaujančius medikų komentaro, maloniai kviečiame į trumpąją spaudos konferenciją šiandien, t.y. gegužės 17 d. 13:30 val. Santariškių g. 2. Lauksime jūsų administracijoje.

Kontaktams:
Gitana Letukienė
VUL SK vyr. specialistė ryšiams su visuomene
Tel.: 85 2365097; 8 655 19339
El. p. gitana.letukiene@santa.lt Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam’o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai ;
 
Jurgita Sajevičienė
VUL SK specialistė ryšiams su visuomene
Tel.: 85 250 1500; 8 686 85815
El.p. jurgita.sajeviciene@santa.lt Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam’o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Atnaujinta 2016-05-17
Straipsnis parodytas: 1446 kartų(kartus)

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...