Pradeda veikti Lietuvos E. sveikatos sistema

Nuo birželio 1 d. pradeda veikti Lietuvos E. sveikatos sistema. Ją sudaro centrinė e. sveikatos informacinė sistema bei jos posistemės – elektroninis receptas ir medicininiai vaizdai, taip pat gydymo įstaigų informacinės sistemos, teiksiančios duomenis į centrinę sistemą. Pasak sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės, E. sveikatos sistema leis sveikatos priežiūros paslaugas teikti efektyviau, kokybiškiau, saugiau, užtikrinant duomenų mainus tarp sveikatos priežiūros įstaigų.

{end_header}

„Šiandieninė E. sveikatos sistema užtikrina pacientų elektroninių sveikatos istorijų, medicininių vaizdų, e. receptų tvarkymą, duomenų analizę ir kitas ataskaitas, – sakė ministrė. – Tai naudingos informacijos pateikimas vienoje vietoje, lengvas reikalingų sveikatinimo paslaugų pasiekimas, viena istorija – vienoje vietoje“.

Lietuvos E. sveikatos sistemos pristatyme dalyvavęs Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pabrėžė, kad tai didelė šventė ir svarbus žingsnis ne tik Lietuvos medicinai, bet ir vyriausybei. Jis džiaugėsi, kad gero dialogo rezultatas – naujų technologijų bei inovacijų įdiegimas. „Manau, šio projekto įgyvendinimas leis daugiau dėmesio skirti žmogui, nes dažnai girdisi, kad gydytojai apkrauti biurokratiniu darbui, todėl lieka mažiau laiko pacientui. Reikia tikėtis didelės grąžos kiekvienam mūsų Lietuvos žmogui“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas.

Asmens sveikatos priežiūros įstaigos, dalyvaujančios E. sveikatos sistemos plėtros projektuose, užbaigusios savo projektus, bet ne vėliau kaip nuo 2015 m. lapkričio 2 d. duomenis, susijusius su pacientų sveikata ir jos priežiūra, privalės tvarkyti elektroniniu būdu ir teikti juos į Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemą (ESPBI IS).

Pacientams ir jų atstovams e. sveikatos portalas prieinamas nuo 2015 m. birželio 1 d., tačiau informaciją apie savo sveikatos įrašus jie matys tik tuomet, kai jų gydymo įstaigos pateiks tuos įrašus elektroniniu būdu į ESPBI IS. Kitaip tariant, iki pirmo apsilankymo pas gydytoją, kurio įstaiga tvarkys ir teiks duomenis į centrinę e. sveikatos sistemą, pacientas galės prisijungti prie savo asmens sveikatos istorijos, tačiau ten neras įrašų iš sveikatos priežiūros įstaigų. Privalomas e. sveikatos sistemos pilnas naudojimas visose sveikatinimo veiklos įstaigose numatomas nuo 2018 m.

Viso E. sveikatos sistemos kūrimo projektuose dalyvauja 176 sveikatos priežiūros įstaigos. Investicijos į šias priemones yra apie 96 milijonų litų (28 mln. Eurų) ES struktūrinių fondų lėšų.

Paciento sveikatos istorija, tyrimai, diagnozės, receptai, siuntimai, rentgeno nuotraukos, pažymos ir kita svarbi informacija bus talpinama e. sveikatos sistemoje – www.esveikata.lt.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,
samrsv@sam.lt, www.sam.lt
Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...