Praneškite apie šalutinį vaistų poveikį!

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie LR sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – VVKT) atkreipia pacientų ir sveikatos priežiūros specialistų dėmesį ir primena apie pranešimo dėl pastebėtų nepageidaujamų reakcijų į vaistą (toliau – NRV) svarbą.

Informacija apie galimą vaistų nepageidaujamą poveikį pradedama rinkti dar jų kūrimo metu, tačiau ji nėra išsami, nes klinikiniai tyrimai trunka palyginti neilgai, o juose dalyvauja sąlyginai nedaug pacientų. Lietuvoje, kaip ir visose ES valstybėse, šalutinis vaistų poveikis yra stebimas nuolat, t. y. vaistui jau esant rinkoje, renkami duomenys apie jų šalutinį poveikį. Šie duomenys padeda nustatyti naują informaciją apie vaistų saugumą. Nepageidaujamų reakcijų pranešimai padeda nustatyti retesnes, netikėtas, kartais labai sunkias nepageidaujamas reakcijas į vaistą. Taigi labai svarbu, kad tiek gydytojai, vaistininkai, tiek pacientai ar jų artimieji praneštų apie šalutinį vaistų poveikį. Duomenis apie vaistų šalutinį poveikį kaupia ir juos vertina VVKT specialistai.

Pacientai gali užpildyti pranešimą tiesiogiai internetu: https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv  
 
Apie NRV pacientai gali pranešti ir nemokamu telefonu 8 800 735 68 arba užpildžius pranešimo formą, kurią galima atsiųsti:

  • el. paštu – nepageidaujamaR@vvkt.lt
  • paštu – Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius, Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie LR sveikatos apsaugos ministerijos

Specialistai, pranešantys apie NRV, turi prisijungti per elektroninius valdžios vartus (https://www.epaslaugos.lt/portal/login?null) ir pasirinkti meniu skiltį „Sveikatos priežiūros ar farmacijos specialisto nepageidaujamos reakcijos į vaistą registravimas“. Specialistai apie NRV taip pat gali pranešti ir įprastu būdu, užpildžius pranešimo formą, ir atsiuntus ją:

  • el. paštu – nepageidaujamaR@vvkt.lt
  • paštu – Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius, Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie LR sveikatos apsaugos ministerijos

VVKT specialistai primena, kad pranešant pranešimus apie NRV svarbu nurodyti, kokį vaistą pacientas vartojo, kokia nepageidaujama reakcija pasireiškė. Taip pat prašoma nurodyti savo kontaktinius duomenis, kad darbuotojai, prireikus pasitikslinti pranešime esančią informaciją, galėtų susisiekti ir patikslinti informaciją. Pranešėjo bei paciento tapatybė bei kontaktiniai duomenys yra konfidencialūs ir nėra perduodami kitiems asmenims.

VVKT prašo pranešti ne tik vaisto pakuotės lapelyje nurodytomis indikacijomis bei dozėmis vartojamų vaistų sukeltus kenksmingus ir nenorimus poveikius, bet ir kilusius dėl klaidingo vartojimo bei nesilaikant patvirtintų vartojimo sąlygų, įskaitant piktnaudžiavimą.

Daugiau informacijos:

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie SAM

Tel. nr. 8 800 735 68

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...