Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dalyvavo šeimų šventėje Harmonizavimo parke

Vazgaikiemyje, Prienų r. vyko tradicinė šeimų šventė, sukviečianti daug svečių. Joje buvo galima sudalyvauti net 30-tyje skirtingų veiklų ir pramogų. Taip pat ten savo paslaugas teikė ir Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės. Biuro sveikatos palapinėje buvo galima pasimatuoti arterinį kraujo spaudimą, atlikti kūno sudėties analizę, išmėginti šiaurietiškąjį ėjimą, sudalyvauti praktiniame žolininko seminare, pasitikrinti sveikatos žinias dalyvaujant viktorinoje. Taip pat susipažinti su vaizdinėmis priemonėmis (sveiko žmogaus organais, rūkymo ir alkoholio prevencijai skirtomis priemonėmis ir kt.). Buvo paminėta gegužės 31-oji d. „Pasaulinė diena be tabako“, parengtas stendas ir šventės dalyviams dalinamos mokinių pagamintos „Gėlės vietoj cigaretės“. Smalsiausieji turėjo galimybę išbandyti girtumo akinius, įgyti pirmosios pagalbos praktinių ir teorinių įgūdžių.

 

Sveikatos palapinėje labiausiai žmones sudomino sveikatos viktorina ir kūno sudėties analizė, kurios metu nustatomi keli parametrai: kūno masės indeksas (KMI), kūno riebalų dalis procentais, skeleto raumenų dalis procentais, vidinių kūno riebalų lygis. Manoma, kad per didelis vidinių kūno riebalų kiekis yra tiesiogiai susijęs su padidėjusiu riebalų lygiu kraujyje, tai gali sukelti tokias ligas kaip hiperlipidemija ir diabetas, todėl žmonėms, kurių vidinių kūno riebalų lygis viršijo normą, buvo rekomenduojama pasidaryti kraujo tyrimus, visiems apsilankiusiems specialistai negailėjo sveikos gyvensenos patarimų.

Viktorinos dalyviai parodė ne menką sveikatos žinių bagažą, ypatingai nudžiugino jaunųjų dalyvių žinios. Teisingai atsakiusieji laimėjo Prienų r. sav. visuomenės sveikatos biuro įsteigtus prizus: magnetukus, tušinukus, atšvaitus ir puodelius. Žingeidūs šventės dalyviai turėjo klausimų ir aktyviai įsitraukę į diskusiją su specialistėmis, domėjosi jiems rūpimais sveikatos klausimais.

Taip pat visi norintys galėjo dalyvauti praktiniame seminare gamtoje „Pažinkime aplink mus augančius vaistinius ir maistinius augalus“, kurį vedė vaistininkas-žolininkas Marius Lasinskas. Seminaro metu dalyviai sužinojo, kaip surasti, atpažinti, rinkti ir vartoti vaistinius ir maistinius augalus sveikatai stiprinti, palaikyti, o susirgus greičiau pasveikti. Čia taip pat visų, besirūpinančių savimi, artimaisiais bei kitų žmonių sveikata, laukė informacinė, padalomoji medžiaga (lankstinukai, skrajutės) įvairiomis ir aktualiomis sveikatinimo temomis.

 

Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Revuonos g. 4, Prienai
Tel./Faks. (8 319) 54 427
Mob.tel. +370 678 79995

www.vsbprienai.lt

 

 

 

 

 

 

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...