Prietaisų sterilizavimo ir dezinfekcijos procesams – nacionalinė priežiūra ir kontrolė

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė patvirtino Medicinos prietaisų sterilizavimo ir dezinfekcijos proceso priežiūros sistemos įdiegimo bei sveikatos priežiūros įstaigų sterilizacinių modernizavimo 2016-2025 metų programą. Naujosios programos tikslas – užtikrinti hospitalinių infekcijų prevenciją, sukuriant nacionaliniu lygiu koordinuojamą ir pagal tarptautinius standartus veikiančią sterilizavimo proceso kontrolės sistemą. Tokia sistema sudarys galimybes teikti veiksmingas, ekonomiškas aukštos kokybės dezinfekcijos ir sterilizavimo paslaugas visoje Lietuvoje.

{end_header}

Hospitalinės infekcijos – buvo ir yra visų pasaulio ligoninių problema. Europos Sąjungos šalyse hospitalinės infekcijos kasmet paveikia vidutiniškai vieną iš dvidešimties ligoninėje besigydžiusių pacientų arba 4,5 mln. žmonių, iš jų 37000  miršta.

„Nors Lietuvoje hospitalinių infekcijų statistika nėra bloga, atitinka ES valstybių vidurkį, tačiau mes privalom mažinti užsikrėtimo ligonėse galimybės. Čia labai svarbus vaidmuo tenka prevencijai, kurios viena iš priemonių yra prietaisų sterilizavimas ir dezinfekcija. Todėl šių procesų kontrolės koordinavimas ir modernizavimas nacionaliniu mastu yra būtinas“, – sako ministrė R. Šalaševičiūtė.      

Pagal programą numatyta Lietuvoje sukurti įstaigų, teikiančių medicinos prietaisų dezinfekcijos ir sterilizavimo paslaugas, tinklą. 12 regioninių sterilizacinių planuojama išdėstyti 10-tyje apskričių centrų ir vienoje nuo apskrities centro nutolusioje savivaldybėje. Modernių regioninių sterilizacinių tinklas užtikrintų būtiną sterilizavimo ir dezinfekcijos paslaugų kokybės šuolį.

Pagal programą numatyta sukurti nacionaliniu lygiu koordinuojamą medicinos prietaisų sterilizavimo ir dezinfekcijos proceso priežiūros ir kokybės užtikrinimo sistemą, įteisinti  validaciją regioninėse sterilizacinėse, vykdyti periodinę stebėseną.

Siekiant užtikrinti kokybišką programos koordinavimą ir optimalų lėšų įsisavinimą, planuojamas įgyvendinti 3 metų (2016–2018 m.) trukmės bandomasis projektas. Per šį laikotarpį  Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija būtų parengta kaip įstaiga, nacionaliniu lygiu koordinuojanti medicinos prietaisų sterilizavimo ir dezinfekcijos proceso kokybės užtikrinimą bei atliekanti medicinos prietaisų sterilizavimo ir dezinfekcijos proceso validaciją. Taip pat būtų įkurta ir parengta sertifikavimui pirmoji regioninė sterilizacinė VšĮ Vilniaus miesto klinikinės ligoninės bazėje.

SAM Ryšių su visuomene skyrius

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...

Parašykite komentarą