Profesorius iš Vokietijos: Kauno klinikos – mielominės ligos gydymo centras

Šią savaitę Kaune vieši vienas geriausių kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijų specialistų pasaulyje, Leipcigo universiteto ligoninės Onkologijos ir hematologijos klinikos vadovas, profesorius Dietger Niederwieser. Profesorius beveik metus konsultuoja Kauno klinikų pacientus ir talkina Hematologijos skyriaus specialistams atliekant autologines kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijas.

Viešnagės Lietuvoje metu, profesorius jau susitiko su LR sveikatos apsaugos ministru Juru Požela, su kuriuo aptarė kraujo ligų gydymo perspektyvas ir pasiekimus Kaune. „Kaunas turi tapti mielominės ligos gydymo centru Lietuvoje, ir tam yra profesionaliai pasirengęs“, – teigė prof. D. Niederwieser. Didžiulę patirtį turintis kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijų specialistas, susitikęs su Kauno klinikų administracija, kalbėjosi apie iškylančių problemų sprendimą ir procesų optimizavimą. 

Žiniasklaidos atstovai kviečiami į susitikimą su profesoriumi Dietger Niederwieser ir pirmaisiais pacientais, kuriems Kauno klinikose atliktos kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijos. Spaudos konferencija įvyks trečiadienį, gegužės 11 d., 11 val. Onkologijos ir hematologijos klinikos auditorijoje 083.

 

Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikoje šiemet atliktos jau 7 kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijos pacientams, sergantiems mielomine liga. Per metus klinika turi galimybę atlikti 20 tokių procedūrų.

„Mūsų gydytojų teikiama kvalifikuota pagalba sergantiems mielomine liga yra pasiekiama visiems Lietuvos gyventojams, – sako Onkologijos ir hematologijos klinikos vadovė prof. Elona Juozaitytė. – Pacientams užtikrinama kokybiška pagalba visais etapais: atliekant įvadinę chemoterapiją ar spindulinę terapiją, surenkant, apdorojant, užšaldant ir saugant kamienines kraujodaros ląsteles, užtikrinant kraujodaros kamieninių ląstelių kokybės sistemą ir atliekant autologinę kraujodaros kamieninių ląstelių transplantaciją bei vykdant transplantuotų pacientų tolesnę stebėseną.“

 

Dėl įvažiavimo į ligoninės teritoriją kreiptis telefonais +370 37 32 64 46, +370 646 89474 arba +370 612 71970 (atsiųsti trumpąją žinutę su valstybiniais automobilio numeriais).

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...