Projekte „Žinoti sveika“ įgytos žinios, kurių ant pečių nenešiosite

Sveikata svarbi kiekvienam, o tie, kurie ja labiausiai domėjosi Delfi portale ir laikė privalomojo sveikatos draudimo egzaminą, lapkričio 26 d. buvo apdovanoti Valstybinės ligonių kasos (VLK) inicijuoto projekto „Žinoti sveika“ apdovanojimų ceremonijoje.

Visi žinome, kad sveikata yra didžiausias mūsų turtas, tačiau neretai ja susirūpiname tik tada, kai užklumpa liga. Nedaugelis iš mūsų šiame greitai besisukančiame ir streso kupiname pasaulyje nuolat skiria pakankamai dėmesio savo sveikatai. Taip atsitinka ne tik dėl itin greito gyvenimo tempo, bet ir dėl žinių trūkumo. Juk dabar bene kiekvienas galime profilaktiškai pasitikrinti sveikatą ar pasinaudoti įvairiomis nemokamomis sveikatos prevencinėmis programomis, gauti būtinų kompensuojamųjų vaistų, nemokamai išsitirti ir gydytis.

VLK Kainų ir klasifikacijų departamento direktorius, laikinai vykdantis direktoriaus funkcijas, Gintaras Kacevičius džiaugėsi, kad projektas „Žinoti sveika“ sulaukė bene pusės milijono skaitytojų dėmesio ir daugiau kaip 1500 žmonių dalyvavo privalomojo sveikatos draudimo egzamine bei pademonstravo puikias žinias.

Deja, visuomenės nuomonės tyrimai rodo, kad daugelis tokiomis galimybėmis nepasinaudoja, nes apie jas nežino. Būtent dėl šios priežasties buvo sumanyta Delfi portale įgyvendinti informacinį projektą „Žinoti sveika“. Šiame projekte paprastai ir  suprantamai buvo pateikiama informacija apie tai, kokios sveikatos priežiūros paslaugos Lietuvos apdraustiesiems teikiamos nemokamai. „Nemokamai“ reiškia, kad apdraustam privalomuoju sveikatos draudimu mūsų šalyje žmogui už apsilankymą pas gydytojus, jam reikalingus tyrimus, gydymąsi ligoninėje mokėti nereikia, nes už tai moka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.  

Didelio skaitytojų susidomėjimo sulaukė straipsniai apie šių dienų rykšte tapusius vėžinius susirgimus bei širdies ir kraujagyslių ligas, todėl išskirtinis dėmesys projekte buvo skirtas informavimui apie nemokamas šių ligų prevencines programas. Po straipsniais skaitytojai rado testus, kurie padėjo ne tik įtvirtinti žinias, bet ir pasirengti projekto finaliniam egzaminui.

„Žinoti sveika“ ne tik informavo, bet ir keitė žmonių požiūrį į valstybinę sveikatos draudimo sistemą, ragino taupyti savo lėšas ir laiką bei rūpintis savo ir šeimos narių saugumu, būti savo teises ir galimybes žinančiais pacientais. Todėl labai džiugu, kad šis visuomenės informavimo planas pavyko: projektas sulaukė bene pusės milijono skaitytojų dėmesio ir daugiau kaip 1500 žmonių dalyvavo finaliniame projekto „Žinoti sveika“ žingsnelyje – privalomojo sveikatos draudimo egzamine bei pademonstravo puikias žinias“, – džiaugėsi VLK Kainų ir klasifikacijų departamento direktorius, laikinai vykdantis direktoriaus funkcijas Gintaras Kacevičius.

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė ir VLK laikinai direktoriaus funkcijas vykdantis Gintaras Kacevičius privalomojo sveikatos draudimo egzamino nugalėtojams įteikė autorines sveikatos šaltinį simbolizuojančios statulėles ir diplomus. Luko Balandžio (Delfi) nuotr.

Lapkričio 26-osios vakarą Vilniaus Pirklių klube įvyko geriausiai egzaminą išsprendusiųjų apdovanojimų ceremonija. Renginio metu laureatus sveikino Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė ir VLK laikinai direktoriaus funkcijas vykdantis G. Kacevičius. Nugalėtojams įteiktos autorinės sveikatos šaltinį simbolizuojančios statulėlės ir diplomai.

VLK vadovas džiaugėsi, kad vis didesnė visuomenės dalis atsakingiau žvelgia į savo sveikatą ir domisi privalomojo sveikatos draudimo nauda: „Itin svarbu informuoti žmones apie galimybes pasirūpinti sveikata, suteikti žinių, kada ir už kokį gydymą ar tyrimus nereikia mokėti papildomai, nes už jį mokama Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis. Juk šią informaciją, kuria dalijomės su Delfi skaitytojais, žinoti sveika kiekvienam iš mūsų“, – pabrėžė G. Kacevičius.

Kviečiame apsilankyti VLK Facebook profilyje, kur rasite projekto „Žinoti sveika“ apdovanojimų šventės nuotraukas: https://www.facebook.com/vlk.lt

Kontaktai žiniasklaidai:
      Virga Mačėnaitė
     Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
     Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė
     Tel. (8 5) 248 7627

El. paštas virga.macenaite@vlk.lt

 

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...