R. Šalaševičiūtė: jaunieji gydytojai ypatingai domisi E. sveikatos sistema

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė susitiko su Medicinos studentų, gydytojų rezidentų ir jaunųjų gydytojų forumo (toliau – MSRG) atstovais. Pasitarimo metu buvo aptartos trys pagrindinės MSRG 2016 metų veiklos kryptys. Pasak ministrės R. Šalaševičiūtės, labiausiai jaunieji gydytojai domisi Lietuvos E. sveikatos sistema bei jos posistemėmis.

„Pasitarimo metu buvo išgrynintos pagrindinės šių metų forumo veiklos kryptys – rezidentūros studijų finansavimas ir gydytojų poreikio apskaičiavimo strategija, rezidentūros studijų teisinis reglamentavimas bei nacionalinė E. sveikatos sistema. Pastaroji tema yra ypatingai aktuali, nes ji liečia tiek gydytojus, tiek rezidentus, tiek pacientus. Jaunųjų gydytojų forume šiam klausimui sukurta ir atskira darbo grupė, kuri kartu su sveikatos apsaugos ministerijos specialistais sieks efektyvesnės E. sveikatos sistemos veikimo –  sakė sveikatos apsaugos ministrė, – Žinoma, džiaugiuosi, kad atnaujinome forumo veiklą su jaunaisiais gydytojais. Iš tiesų, vertinu jų siūlymus, veiklą bei tikiuosi, kad toliau sėkmingai dirbsime Lietuvos žmonių sveikatos vardan“.

Šiais metais MSRG forumą papildė nauji nariai – Lietuvos medicinos studentų asociacijos (LiMSA) atstovai. Jie papildė jau esančius Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) studentų atstovybės, LSMU Rezidentų tarybos, Vilniaus universiteto studentų atstovybės, VU Rezidentų tarybos, Jaunųjų gydytojų asociacijos (JGA) forumo narius.

MSRG forumas įkurtas 2014 metų liepos 14 dieną kaip medicinos studentų, rezidentų, jaunųjų gydytojų ir SAM bendradarbiavimo platforma. Forumo veikla yra atvira, joje gali dalyvauti visi mediciną studijuojantys studentai, rezidentai ir jaunieji gydytojai. MSRG forumo narius (turinčius balsavimo teisę) skiria VU ir LSMU Studentų atstovybės bei JGA.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt,  http://sam.lrv.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...