R. Šalaševičiūtė: kaltinimai siekiu uždaryti rajoninių ligoninių vaikų skyrius yra ne tik nepagrįsti, bet ir neetiški

Sveikatos apsaugos ministerija atsakingai pareiškia, kad Ketvirto sveikatos sistemos plėtros ir ligoninių tinklo konsolidavimo etapo plane nenumatytas rajoninių ligoninių vaikų skyrių uždarymas. Priešingai, siekiama, kad pačios rajoninės ligoninės ir jų steigėjai racionaliai įvertintų savo veiklą ir pačios nuspręstų kokių skyrių veiklą reikia stiprinti, kokių stabdyti.

„Tam mano įsakymu bus sudarytos kiekvienos apskrities reformos koordinavimo tarybos, kurios rengs restruktūrizavimo planus, pasirinkdamos priimtiniausią apskričiai pertvarkos modelį, o ministerijoje bus sudaryta Ketvirto restruktūrizavimo etapo koordinavimo komisija, kuri tik koordinuos planų rengimą ir įgyvendinimą“, – pabrėžia sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.

Ministrė atkreipia dėmesį, kad įgyvendinant ketvirtąjį sveikatos sistemos restruktūrizavimo etapą siekiama kompleksiškai peržiūrėti rajoninių ligoninių veiklą, priartinti prie pacientų pačias būtiniausias paslaugas.

„Nepamirškime, kad viena iš priežasčių, dėl kurių šiandien kai kurios ligoninės išgyvena sunkius laikus, yra būtent neracionalus lėšų panaudojimas kai išlaikomi šimtai tuščių lovų. Todėl vienas iš rodiklių ir yra padidinti lovų užimtumą ligoninėse iki 300 dienų per metus, skaičiuojant bendrą lovų užimtumo vidurkį ligoninės mastu, o ne pagal atskirus skyrius, – teigia ministrė R. Šalaševičiūtė. – Todėl kaltinimai tuo, kad vaikų skyrius siekiama uždaryti yra ne tik nepagrįsti, bet ir neetiški“.

Ministrė sutinka, kad ligoninės rajonuose neretai tiek suaugusiems, tiek vaikams teikia socialines paslaugas, tačiau mano, kad šios problemos neturėtų būti sprendžiamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto sąskaita.

Ketvirto sveikatos sistemos plėtros ir ligoninių tinklo konsolidavimo etapo plane, kuriam pritarė LR Vyriausybė, numatytos trys veiklos kryptys. Tai pirminės sveikatos priežiūros grandies stiprinimas, ambulatorinių paslaugų plėtra, profilaktika. Antroji kryptis – slaugos, ilgalaikio gydymo, paliatyvios pagalbos ir geriatrijos paslaugų plėtra bei intensyvesnis dienos stacionaro, dienos chirurgijos, stebėjimo paslaugų vystymas. Trečioji kryptis numato, kad, optimizuojant stacionarines paslaugas, nesudėtingos paslaugos bus perkeliamos į dienos stacionaro, dienos chirurgijos ir ambulatorinį lygmenį, nepabloginant šių paslaugų kokybės ir saugumo.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,
samrsv@sam.lt, www.sam.lt

  Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...