R. Šalaševičiūtė: medicinos studijų absolventai nebus palikti likimo valiai

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė kreipėsi į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto vadovus, prašydama surengti šiemet vientisas medicinos studijas baigiančių studentų apklausą. Pasak ministrės, tokia apklausa reikalinga siekiant kuo geriau patenkinti būsimųjų gydytojų specialistų lūkesčius studijuoti valstybės finansuojamoje medicinos rezidentūroje.

{end_header}

Kiekvienas apklausos dalyvis turėtų atsakyti į klausimą, kokią rezidentūros studijų programą renkasi. Be to, medicinos studijų absolventų teiraujamasi, ar jie sutiktų sudaryti trišalę sutartį, pagal kurią įgytų galimybę studijuoti valstybės finansuojamoje rezidentūroje, o po studijų  baigimo keletą metų dirbti konkrečiose Lietuvos gydymo įstaigose.   

Priėmimo į valstybės finansuojamas rezidentūros studijas klausimai buvo aptarti  Sveikatos apsaugos ministerijoje vykusiame pasitarime. Jame dalyvavo Lietuvos Respublikos Vyriausybės vicekancleris R. Vaitkus, Švietimo ir mokslo ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos ir Medicinos studentų, gydytojų rezidentų ir jaunųjų gydytojų forumo atstovai. Sveikatos apsaugos ministrė R. Šalaševičiūtė pasitarime apgailestavo, kad nepavyko įtikinti Švietimo ir mokslo ministerijos padidinti valstybės finansuojamų vietų rezidentūroje skaičiaus. Tačiau, pasak ministrės, numatomos papildomo tikslinio finansavimo galimybės.

„Mes negalime palikti likimo valiai absolventų, kurie nepatenka į valstybės finansuojamas rezidentūros studijas. Todėl siūlome pasinaudoti trišalės sutarties teikiama galimybe gauti valstybės finansavimą“, – sakė R. Šalaševičiūtė.  

Pasak ministrės, Vyriausybėje diskutuota, jog po bendro priėmimo į rezidentūrą likusiam neužimtų vietų skaičiui būtų taikomas papildomas tikslinis finansavimas su sutartiniais įsipareigojimais

Medicinos studijų baigimo ir priėmimo į rezidentūrą analizė rodo, kad ne visi absolventai pasirenka tolesnes rezidentūros studijas. Be to, po bendro priėmimo į rezidentūrą, universitetuose lieka laisvų vietų. Dėl to kiekvienais metais laikomasi panašių priėmimo į rezidentūros studijas tendencijų bei proporcijų. 2014 metais medicinos studijas baigė 411 absolventų, o medicinos rezidentūros vietų buvo skirta 380. Nors šiais, 2015 metais medicinos studijas baigia 449 absolventai, tačiau atsižvelgiant į valstybės finansavimo galimybes bei priėmimo tendencijas,  rezidentūroje numatytos 382 valstybės finansuojamos  vietos.  

Rezidentūros studijos finansuojamos iš valstybės biudžeto lėšų, kurias koordinuoja Švietimo ir mokslo ministerija.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...