R. Šalaševičiūtė: norėtųsi bendro darbo, o ne tuščios polemikos

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė apgailestauja, kad ilgai viešai polemizavęs su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) vienas žymiausių šalies psichikos sveikatos specialistų prof. Dainius Pūras perėjo prie atviro netiesos sakymo. Ministrė dar kartą atsakingai pareiškia, kad jokios informacijos apie prof. D. Pūro veiklą tarptautinėse organizacijose nerinko, nerenka ir neketina to daryti, nes neabejoja nei jo kompetencija, nei tarptautine patirtimi.

„Mane papiktino akivaizdus profesoriaus nenoras ieškoti kompromiso, ypač kalbant apie Vaiko raidos centro patalpas. Rugpjūčio pabaigoje viename apie sveikatą rašančiame laikraštyje profesorius „gėda Lietuvai“ pavadino siekį valstybei priimtinais kaštais ir priemonėmis išspręsti Vaiko raidos centro patalpų klausimą, kuris nesprendžiamas 20 metų“, – sako ministrė R. Šalaševičiūtė.

Ministrė R. Šalaševičiūtė prisimena, kad pokalbyje su premjeru buvo užsiminta apie viešą polemiką su prof. D. Pūru ir domėtasi, ar profesorius yra Lietuvos deleguotas darbui Jungtinėse Tautose (toliau – JT), ar ši tarptautinė organizacija jį pati pasirinko. Paaiškėjus, jog JT specialiuoju pranešėju sveikatos klausimais profesorius buvo paskirtas Lietuvos pastangomis, buvo išsakytas apgailestavimas, kad prof. D. Pūras nuolat viešai menkina šalies psichikos sveikatos priežiūrą, o svarbiausi profesoriaus argumentai ir kaltinimai visada susieti su Vaiko raidos centro pastato statyba.

Susitarimas perkelti Vaiko raidos centro veiklą iš sostinės Žvėryno mikrorajono į VU ligoninės Santariškių klinikų filialo Pediatrijos korpuso patalpas, kurį minėtame straipsnyje kritikavo prof. D. Pūras, rugpjūtį pasirašytas su VU ligoninės Santariškių klinikų generaliniu direktoriumi Kęstučiu Strupu, VU ligoninės Santariškių klinikų filialo Vaikų ligoninės direktoriumi Juozu Raistenskiu ir Vaikų ligoninės VU ligoninės Santariškių klinikų filialo Vaiko raidos centro vadove Jovita Petrulyte.

„Šis susitarimas tiko visiems, tik ne prof. D. Pūrui“, – pastebi ministrė. Pagal šį susitarimą, SAM  Vaiko raidos centro perkėlimo projektavimui, rangos darbams, įrangai bei kitam turtui ir paslaugoms įsigyti  įsipareigojo skirti 3,5 mln. eurų tikslinį papildomą 2014-2020 metų ES struktūrinių investavimo fondų ir valstybės biudžeto finansavimą.                       Vaiko raidos centras įkurtuves Santariškėse turėtų švęsti 2017 ar 2018 metais. Pasak ministrės R. Šalaševičiūtės, toks sprendimas priimtas įvertinus finansines šalies sveikatos sistemos galimybes, ketinimų statyti atskirą pastatą Vaiko raidos centrui buvo atsisakyta, siekiant racionaliai panaudoti valstybės finansus. Svarbiausia, kad nors ir ne atskirame pastate ant atskiro žemės sklypo, bet  Vaiko raidos centras turės tuos pačius 4-5 tūkst. kv.m., kurių centro vadovai mano esant reikalinga sėkmingai veiklai.

„Deja, žmonės linkę tikėti garbių profesorių viešais pasisakymais, todėl, net neįsigilinę ar nesusidūrę su psichikos sveikatos priežiūros paslaugomis, iš anksto ima nepasitikėti visais specialistais ir visa sistema, – apgailestauja ministrė R. Šalaševičiūtė. – Ar galime būti tikri, kad ne vienas pagalbos reikalingas žmogus, pasiklausęs būtent tokių kalbų, nuspręs visai nesikreipti pagalbos, patikėjęs, kad Lietuvoje šioje srityje viskas daroma blogai? Tik ši Vyriausybė ir SAM pradėjo skirti didelį dėmesį vaikų psichikos sveikatai ir neabejotinai bendras darbas su puikia vaikų psichikos medikų bendruomene jau duoda teigiamus pokyčius.“

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, http://sam.lrv.lt

 

  Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...