R. Šalaševičiūtė: traumų atvejais pacientai Vilniuje bus vežami į artimesnę ligoninę

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė su Vilniaus miesto savivaldybės ir respublikinio pavaldumo sostinės ligoninių vadovais tarėsi, kaip pertvarkyti pacientų srautus, kad paslaugas skubios pagalbos skyriuose jie galėtų gauti kuo greičiau. Pirmajame etape sutarta ligoninėms priskirti atitinkamas Vilniaus miesto ir rajono teritorijas, t.y. traumas patyrusius pacientus greitosios pagalbos automobiliais (GMP) vežti į Santariškių klinikas arba Respublikinę Vilniaus universitetinė ligoninę (RVUL) pagal teritorinį principą.

Pasak ministrės R. Šalaševičiūtės, pacientai skundžiasi, kad RVUL skubios pagalbos skyriuje traumas patyrusiems pacientams pagalbos tenka laukti valandų valandas, todėl reikia  ieškoti skubių sprendimų.

„Traumų atveju laikas, per kurį suteikiama pagalba, yra labai svarbus. Todėl pirmiausia ėmėmės šios srities. Ir pacientai, ir GMP darbuotojai pripažįsta, kad nemažai laiko tenka sugaišti automobilių spūstyse piko valandomis vežant pacientą, pvz. iš Verkių ar Baltupių į RVUL.  Santariškių klinikų ir RVUL vadovai suderino teritorijas, kuriose traumas patyrę pacientai būtų vežami į artimesnę ligoninę. Vadovai pažadėjo, kad pacientai nebus siuntinėjami iš vienos ligoninės į kitą, neva, dėl to, kad kažkurios skubios pagalbos paslaugos toje ligoninėje neteikiamos. Neabejojame, kad taip pasiskirsčius pacientų srautams, skubią pagalbą bus galima suteikti operatyviau“, – sako ministrė. Teritorijų paskirstymas bus patvirtintas artimiausiu metu.

Ministrė R. Šalaševičiūtė iš anksto prašo ir pacientų, kurie dėl traumų patys vyksta į ligoninių skubios pagalbos skyrius, pagal galimybes stengtis paisyti teritorinio principo.

Pagal susitarimą, traumas patyrę pacientai į Santariškių klinikas bus vežami iš Avižienių, Bezdonių, Buivydžių, Lavoriškių, Maišiagalos, Mickūnų, Nemenčinės, Paberžės, Sužionių, Vilniaus mikrorajonų Riešės, Santariškių, Žaliųjų ežerų, Verkių, Kalvarijų g., Baltupių. Į RVUL pacientai bus vežami iš likusios Vilniaus dalies bei Dūkštų, Juodšilių, Kalvelių, Marijampolio, Medininkų, Nemėžio, Pagirių, Rudaminos, Rūkainių, Sudervės, Salininkų, Zujūnų.

Ateityje, kuomet bus sutvarkyta atitinkama Vilniaus miesto klinikinės ligoninės (Antakalnyje) infrastruktūra, pacientų srautai bus perskirstyti.

Ministrės R. Šalaševičiūtės teigimu, dėl vidaus ligų ir neurologinių susirgimų lovų paskirstymo bus tariamasi artimiausiu metu.     

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...