R. Šalaševičiūtė: vyresnieji turi gauti kuo daugiau slaugos paslaugų namuose

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė patvirtino naują ambulatorinių slaugos paslaugų namuose teikimo reikalavimų aprašą. Šiuo teisės aktu  išplečiamas ambulatorinių slaugos paslaugų namuose gavėjų sąrašas. Be to, ambulatorines slaugos paslaugas namuose galės teikti ne tik poliklinikos, kaip buvo iki šiol, bet ir privačios įstaigos.

„Žinome demografinę šalies padėtį ir turime plėsti paslaugas, kad kuo daugiau pagyvenusių ar sunkiai judančių žmonių sulauktų slaugos paslaugų pagalbos namuose. Todėl ieškom naujų galimybių, kaip pagerinti sveikatos paslaugų kokybę ir svarbiausia jų prieinamumą“, – sako sveikatos apsaugos ministrė R. Šalaševičiūtė.

Pagal naująjį įsakymą slaugos paslaugas namuose gaus ne tik nuolatinės slaugos poreikius turintys asmenys (kaip yra šiuo metu), bet ir vyresnio amžiaus žmonės bei asmenys, turintys bendrą funkcinį sutrikimą dėl somatinių ligų ir pažeidimų, kuomet kasdieniniame gyvenime žmogus yra visiškai priklausomas nuo kitų pagalbos. Slaugos paslaugos namuose bus teikiamos ir asmenimis, kuriems atlikta tracheostoma ar gastrostoma ir būtinas gleivių išsiurbimas iš kvėpavimo takų.

Keičiama ir slaugos paslaugų namuose apmokėjimo tvarka, nustatant atskirus įkainius už suteiktas konkrečias ambulatorinės slaugos paslaugas, o ne už asmenį, kaip buvo iki šiol.

Ambulatorinės slaugos namuose paslaugą galės teikti bet kuri įstaiga ar institucija, atitinkanti reikalavimus, turinti licenciją. Įstaigos, šiuo metu teikiančios integralios pagalbos asmens namuose paslaugą, turės galimybę toliau dalyvauti šioje veikloje, išsiėmusios licenciją  dėl teisės teikti ambulatorinės slaugos paslaugas namuose bei sudariusios sutartį su teritorine ligonių kasa dėl šių paslaugų apmokėjimo.    

Naujas ambulatorinių slaugos paslaugų namuose tvarkos aprašas įsigalios nuo 2016 m. gegužės 1 d.

SAM Ryšių su visuomene skyrius

samrsv@sam.lt, www.sam.lrv.lt

 

 Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...