Radiacinės saugos centras praneša, kad Helsinkio atmosferos ore padidėjęs cezio radionuklido aktyvumas

Suomijos radiacinę ir branduolinę saugą reguliuojanti institucija (STUK) išplatino pranešimą žiniasklaidai, kad š. m. kovo 3 ir 4 dienomis Helsinkyje paimtuose atmosferos oro mėginiuose buvo nustatytas didesnis cezio radionuklido Cs-137 aktyvumas, kuris kubiniame metre oro siekė 4 000 μBq ir apie tūkstantį kartų viršijo įprastą aktyvumo lygį. Nors toks Cs-137 aktyvumas ore yra neįprastai didelis, tačiau pavojaus gyventojų sveikatai nekelia.

Kovo 4 ir 5 d. Helsinkyje paimtuose oro mėginiuose Cs-137 koncentracija normalizavosi ir kubiniame metre oro buvo 12 μBq. STUK patvirtino, kad minėtomis dienomis nei branduolinių, nei radiologinių avarijų Suomijoje ar kaimyninėse šalyse neįvyko. STUK toliau aiškinasi galimą Cs-137 padidėjimo Helsinkio atmosferos ore kilmę, kuri, tikėtina, gali būti vietinio pobūdžio.

Radiacinės saugos centras susisiekė su Aplinkos apsaugos agentūra, kuri patvirtino, kad, tiesioginių atmosferos oro matavimų duomenimis, Cs-137 padidėjimo Lietuvoje nenustatyta.

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...