Radiacinės saugos centre rinkosi visuomenės sveikatos biurų atstovai

Pastaruoju metu pastebimas intensyvesnis visuomenės domėjimasis radiacine sauga ir jos svarba mūsų kasdieniame gyvenime. Nors įvykiai Fukušimoje tiesiogiai nepaveikė Lietuvos gyventojų, tačiau spaudoje pasirodę straipsniai, publikacijos, skaitytojų komentarai bei radiacinės saugos specialistams užduodami klausimai tik įrodė, kad visuomenės informavimas radiacinės saugos klausimais turi vykti nuolat.

 

Siekdamas šviesti Lietuvos gyventojus radiacinės saugos klausimais Radiacinės saugos centras dar 2013 m. pradėjo sėkmingai bendradarbiauti su visuomenės sveikatos biurais. Per šį, nors ir trumpą, bendradarbiavimo laikotarpį jau pastebima teigiamų pokyčių organizuojant susitikimus su įvairių šalies regionų gyventojais, kurie vis gausiau dalyvauja susitikimuose su radiacinės saugos specialistais.

Siekdamas plačiau ir sėkmingiau bendradarbiauti su visuomenės sveikatos biurais Radiacinės saugos centras 2015 m. birželio 30 d. šių biurų darbuotojams organizavo seminarą. Renginyje dalyvavo Druskininkų savivaldybės, Varėnos, Utenos, Alytaus Kėdainių, Pasvalio rajonų savivaldybių, Vilniaus ir Panevėžio miestų savivaldybių visuomenės sveikatos biurų atstovai bei Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos stiprinimo valdybos Asmens ir visuomenės sveikatos integravimo skyriaus vyriausioji specialistė Jolita Matuzienė.

Seminaro metu buvo pristatytos aktualios radiacinės saugos temos, aptartos Radiacinės saugos centro bendradarbiavimo su visuomenės sveikatos biurais sritys ir galimybės. Visuomenės sveikatos biurų atstovai pritarė idėjai ir toliau sėkmingai rengti susitikimus su gyventojais nuolat keičiant susitikimų metu pristatomas temas.

Su Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuru aptarta galimybė šio biuro būsimiems ir esamiems tėveliams organizuojamoje „Šeimų mokyklėlėje“ parengti ir pristatyti pranešimus apie besilaukiančių ir krūtimi maitinančių mamų bei vaikų radiacinę saugą rentgenodiagnostikos procedūrų metu. Varėnos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovai pastebėjo, kad Varėnos rajono gyventojams būtų labai aktuali grybų ir kitų miško gėrybių galimo radioaktyvumo tema, todėl buvo apsvarstyta galimybė rudenėjant aplankyti Varėnos rajono gyventojus bei įvertinti jų renkamų miško gėrybių radioaktyvumą. Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovai pasiūlė organizuoti praktinius mokymus Druskininkų atsakingųjų institucijų atstovams, kaip elgtis įvykus radiologiniam incidentui ar avarijai Druskininkuose.

Džiugu, kad susitikimo metu visuomenės sveikatos biurų atstovai aktyviai dalijosi mintimis bei idėjomis, kaip dar labiau stiprinti bendradarbiavimą ir šviesti visuomenę radiacinės saugos klausimais. Po renginio besiskirstantys dalyviai dėkojo už surengtą seminarą, džiaugėsi gautais leidiniais ir išsakė norą, kad panašūs seminarai būtų organizuojami ir ateityje.

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...