Radiacinės saugos centre vyko atsakingųjų institucijų stalo pratybos

Radiacinės saugos centre vyko atsakingųjų institucijų stalo pratybos ,,Institucijų bendradarbiavimo galimybės prognozuojant gyventojų apšvitos dozes ir teikiant rekomendacijas“.

Stalo pratybose dalyvavo VĮ Ignalinos atominės elektrinės (Ignalinos AE), Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos (VATESI), Aplinkos apsaugos agentūros (AAA), Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (PAGD), Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto ir Radiacinės saugos centro (RSC) atstovai.

Pratybų tikslas buvo – išsiaiškinti, ar Ignalinos AE, VATESI, AAA ir RSC yra pasirengę atlikti Branduoliniame plane numatytas funkcijas ir tinkamai keistis informacija prognozuojant gyventojų apšvitos dozes ir teikiant rekomendacijas dėl gyventojų apsaugomųjų veiksmų taikymo, ar keitimasis informacija tarp minėtų institucijų atitinka Branduolinio plano nuostatas, kokius galiojančius teisės aktus reikia papildyti ar pakeisti ir kokias bendradarbiavimo tarp institucijų procedūras parengti; kokių žmogiškųjų ir materialinių resursų trūksta tinkamai prognozuoti gyventojų apšvitą ir teikti rekomendacijas dėl apsaugomųjų veiksmų taikymo pagal pratybų scenarijuje pateiktą situaciją.

Stalo pratybas vertino – PAGD, VATESI ir iš anksto paskirti RSC specialistai.

Stalo pratybas stebėjo Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie AM, Visagino savivaldybės ir RSC Ekstremalių situacijų operacijų centro grupių atstovai.

Baigiamojoje pratybų dalyje atsakingųjų institucijų atstovai aktyviai diskutavo ir suformulavo išvadas ir pasiūlymus pasirengimui branduolinėms ir radiologinėms avarijoms tobulinti.

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...