Rankas mokosi plauti gamindami muilą

Kad reikia plautis rankas žino visi, tačiau reikia pripažinti, kad dauguma suaugusiųjų tai daro tik tada, kai rankos regimai yra nešvarios, o vaikai net ir tuomet ne visada bėga prie kriauklės. Gana keista ir tai, kad teorinę dalį – kada reikalinga plautis rankas – kaip žirnius į sieną išpyškina kone ne kiekvienas pradinukas, tačiau įpročio tai daryti trūksta. Jau antrus metus iš eilės Alytaus rajono mokyklose šio įprasto įgūdžio kviečia nepamiršti  Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro personažas Inspektorius Muilys.

Nors nuo supratimo, kad švarios rankos gali apsaugoti nuo sunkių užkrečiamų ligų praėjo jau daug metų, tačiau mokslininkai dar ir šiandien akcentuoja, kad, jeigu žmonija turėtų geresnius rankų plovimosi įgūdžius, su kai kuriomis infekcinėmis ligomis būtų galima lengviau kovoti.

Inspektorius Muilys ir muilo gamybos pamokėlėsAlytaus rajono sveikatos biuras jau kuris laikas pastebi, kad teorinių žinių, jog rankas būtina plauti pasinaudojus tualetu, prieš valgant, pažaidus su gyvūnu, grįžus iš lauko, pasivažinėjus viešuoju transportu ar pabuvus viešose vietose vaikai turi pakankamai, tačiau jos neužtikrina kelionės link kriauklės. Rankos dažnai lieka neplautos.

Siekiant stiprinti praktinius įgūdžius ir tartum „užprogramuoti“ savaiminį poreikį plautis rankas, dar praėjusiais metais sveikatos biure gimė personažas Inspektorius Muilys, kuris, kaip ir priklauso tikram inspektoriui, pradėjo kontroliuoti, kaip mokyklose vaikai plaunasi rankas.

Pirmieji susitarimai dėl rankų švaros tarp personažo ir mokinių buvo sudaryti praėjusiais mokslo metais. Šiais mokslo metais daugiau dėmesio skirti rankų higienai pasiryžo vėl visos mokyklos. Atgabenęs būtinų priemonių rankų švarai užtikrinti ir prižadėjęs, kad geras pavyzdys neliks nepastebėtas, Muilys į mokyklas užvažiuos neperspėjęs. Tokių netikėtų vizitų metu, pasitelkus į pagalbą mikrobiologine terpes, bus tikrinama, kaip vaikai laikosi susitarimo ir ar plaunasi rankas.

Sveikatos specialistai džiaugiasi, kad  praėjusiais metais vaikų rankų švara su kiekvienu mėginių paėmimu nuo jų rankų gerėjo.

Šiais metais akcijoje dalyvausiančių mokyklų lauks ir nemažai naujų įspūdžių. Prisijungti prie šios akcijos kviečia nuo šiol mega inspektoriaus Muiliaus maketas, kuris jau pirmųjų išvykų į mokyklas metu sulaukė didelio dėmesio ir fotoaparatų blyksčių.

Muilo gamybos pamokėlės. Tai dar viena šių metų naujovė, sulaukianti didelio vaikų dėmesio. Plauti rankas su savo pačių pasigamintu muilo gabalėliu išties yra smagiau.

Dalia Kitavičienė

Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...