SAM kviečia diskutuoti korupcijos prevencijos tema

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) vasario 4 d. organizuoja susitikimą-diskusiją korupcijos prevencijos sveikatos priežiūros sistemoje klausimais. Į susitikimą kviečiami Lietuvos savivaldybių gydytojai, Lietuvos gydytojų sąjungos, Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos, Lietuvos jaunųjų gydytojų asociacijos, Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos, Pacientų forumo, Specialiųjų tyrimų tarnybos ir Transparency International Lietuvos skyriaus atstovai.

Susitikimo-diskusijos metu bus pateikta informacija apie vykdytas bei siūlomas neoficialių mokėjimų asmens sveikatos priežiūros įstaigose šalinimo (mažinimo) priemones bei išklausyti siūlymai, kaip pašalinti (sumažinti) šiuos mokėjimus ligoninėse ar poliklinikose.

SAM primena, kad veikia korupcijos prevencijos pasitikėjimo telefonas, kuriuo Lietuvos gyventojai gali anonimiškai pranešti apie korupcijos atvejus sveikatos priežiūros įstaigose. 2015 m. šiuo telefonu yra gauta 225 pranešimai, dažniausiai žmonės skundėsi dėl to, kad ligoninėse reikia papildomai pirkti vaistus ir medicinos pagalbos priemones, teko ilgai laukti priėmimo skyriuose, todėl skambinusieji išsakė abejones, kad galbūt „susimokėjus“ būtų gavę paslaugą greičiau, registracija pas specialistus baigiasi dar neprasidėjus ir t.t.

Jeigu iš Jūsų prašė pakišos, jeigu be teisėto pagrindo mokėjote medicinos darbuotojui ar kita forma susidūrėte su korupcija asmens sveikatos priežiūros įstaigose, paskambinkite nemokamu telefonu 8 800 66 004 ir sekite nurodymus. Jūsų skambutis – anonimiškas, jokių asmens duomenų pateikti nereikia. Jeigu Jums skambinant kovos su korupcija specialistai negalės atsiliepti, Jūsų pranešimas bus įrašytas. Visa gauta informacija bus atidžiai įvertinta ir pateikta atitinkamai kovos su korupcija institucijai. Taip pat galima pateikti informaciją el.paštu korupcija@sam.lt .

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!