SAM patvirtino ARRS-CoV infekcijos prevencijos ir valdymo veiksmų planą

Sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės iniciatyva surengtas posėdis, kuriame aptarta nepalanki Artimųjų Rytų respiracinio sindromo koronaviruso (ARRS-CoV) infekcijos epidemiologinė situacija Pietų Korėjoje, infekcijos įvežimo rizika, Lietuvos institucijų pasirengimas bei infekcijos prevencijos ir valdymo veiksmų planas.

{end_header}

Posėdyje Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai informavo, kad Pietų Korėjoje registruotas ARRS-CoV infekcijos protrūkis. Pirmasis ligos atvejis buvo įvežtas iš Artimųjų Rytų.  Nuo 2012 m. pasaulyje registruota 1211 Artimųjų Rytų respiracinio sindromo koronaviruso infekcijos atvejų (492 mirtys). Sirgo Artimųjų Rytų valstybių gyventojai arba ten keliavę žmonės. Europoje įvežtiniai atvejai buvo užregistruoti Prancūzijoje, Jungtinėje Karalystėje, Austrijoje, Italijoje, Nyderlanduose, Vokietijoje. Šiuo metu Europos šalyse ligos atveju nėra. Dabartinis protrūkis Pietų Korėjoje yra pats didžiausias, bet jis toliau visuomenėje neplinta..

Posėdyje pabrėžta, kad Asmens sveikatos priežiūros įstaigos (ASPĮ) žino, kaip valdyti infekciją. Artimiausiu metu įstaigoms bus pateiktos konkrečios rekomendacijos, parengtos pagal PSO ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro gaires. Tikėtina, kad virusas plinta per orą su lašeliais, todėl pagrindinės prevencijos priemonės yra asmeninės apsaugos priemonės, asmens higiena, , sąlyčio su sergančiaisiais vengimas.

ASPĮ yra pasirengusios priimti tokius ligonius, kaip ir Ebolos virusinės hemoraginės karštligės atveju. Tam būtų išnaudoti 5 didžiųjų miestų ligoninių, kuriose gydomi infekcinėmis ligomis sergantys asmenys, pajėgumai. Esant reikalui, priėmus Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimą, taip pat būtų galima panaudoti valstybės medicinos rezervą.

Posėdyje patvirtintas ARRS-CoV infekcijos  prevencijos ir valdymo veiksmų planas. Jame numatyti veiksmai, susiję su komunikacija, kelionėmis, priemonės, skirtos susirgimų išaiškinimui ir valdymui.

Pasirengimą ARRS-CoV infekcijai ir jos valdymą koordinuoja sveikatos apsaugos viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė ir Sveikatos apsaugos ministerijos kancleris Gedeminas Aleksonis.

Informacija apie prevencijos priemones ir svarbiausi bei dažniausiai užduodami klausimai apie ARRS-CoV infekciją pateikiami ULAC tinklalapyje (www.ulac.lt), informacija nuolat atnaujinama.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...