Saugokime savo odą nuo odos vėžio ir melanomos

Lietuvoje jau devintą kartą organizuojama švietėjiška odos vėžio ir melanomos prevencijos akcija – Euromelanomos kampanija Lietuvoje 2016 m.

Šios kampanijos Lietuvoje organizatorė ir koordinatorė yra Lietuvos dermatovenerologų draugijos prezidentė, VUL Santariškių klinikų Dermatovenerologijos centro vadovė, prof. Matilda Bylaitė-Bučinskienė. Ji sako, kad šių metų šūkis: „SAULĖ ŠVIEČIA NE TIK PAPLŪDIMYJE, JI LYDI TAVE VISUR IR VISADA“.

Odos vėžį galima pastebėti atidžiai apžiūrint savo odą. Deja, žmonės Lietuvoje žiūrėdami į savo odą, dažniausiai nekreipia dėmesio į atsiradusius pakitimus. Mūsų raginimas – jeigu aptikote ką nors įtartino, imkitės veiksmų, kreipkitės į gydytoją dermatologą!“ – akcentuoja profesorė.

Lietuvoje įvykusių pirmųjų aštuonių Euromelanomos kampanijų metu dalyvaudavo daugiau nei 60 dermatologų iš daugiau nei 40 įvairių Lietuvos gydymo įstaigų. Iš viso per aštuonis metus Lietuvoje akcijos metu buvo patikrinti virš 8000 žmonių, iš kurių apie 39 asmenų įtarta odos melanoma, apie 240 pacientų – odos vėžys (bazalinių ląstelių ar plokščialąstelinė karcinoma), beveik 640 asmenims aptikti atipiniai apgamai, kuriuos patarta šalinti.

Euromelanomos kampanijos labdaringa patikra dėl odos vėžio bus vykdoma 2015 m. gegužės 13 d. Rotušės aikštėje, Vilniuje. Nuo 11 val. iki 16 val. medikai specialiai įrengtoje palapinėje atlieks odos patikrą dėl vėžio ir melanomos taip pat bus vykdoma švietėjiška veikla, pildomos anonimines anketos, dalinama švietėjiška-informacinė medžiaga.

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...