Savaitė be patyčių paminėta Kėdainiuose

Kėdainiuose vyko šeštoji „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ. Ši tradicija tapusi savaitė buvo paminėta „Kėdainių arenoje“, į kurią visus subūrė rajono socialiniai pedagogai, visuomenės sveikatos specialistai, Vaiko gerovės komisijos nariai. Akcijoje dalyvavo ir su vaikais ir jaunimu dirbo šios įstaigos ir organizacijos: Kėdainių policijos komisariatas, Kėdainių kalbų mokykla, Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, VšĮ Kėdainių PSPC, Kėdainių sporto centras ir kt. Rajoninis renginys buvo skirtas atkreipti dėmesį į šiuolaikiniame gyvenime vis aktualėjančias problemas, susijusias su patyčiomis.

 

Geromis emocijomis, tam tikromis tikslinėmis veiklomis, užsiėmimais mes galime stabdyti netinkamą elgesį, smurtą, patyčias.

Renginio metu vaikai su savo draugais galėjo atsipalaiduoti, užsiimdami fizinio aktyvumo, kūrybinėmis veiklomis, dalintis įspūdžiais ir svarbiausia nuoširdumo šypsenomis. Kito žmogaus šypsena šildo, priverčia ir patį šypsotis. O štai netinkamas žodis – duria kaip peilis. Patyčios „sužeidžia“ vaikų emocijas, savijautą, sveikatą. Yra žinoma, kad patyčios sukelia stresą, o stresas iš pusiausvyros  išderina visas organizmo atliekamas funkcijas: susilpnėja vaiko imunitetas, atsiranda nemiga, galvos skausmai, atsiranda sutrikimai susiję su mityba (apetito stoka arba persivalgymas). Besityčiojantys vaikai taip pat turi problemų su sveikata. Nustatyta, kad vaikai, kurie tyčiojasi linkę dažniau vartoti alkoholinius gėrimus, tabako gaminius bei kitas psichoaktyvias medžiagas.

Mes kiekvienas turime žodžio pasirinkimo laisvę ar tas žodis paguos ir užjaus, ar įžeis ir įskaudins. Kalbėkime  atsakingai.

 

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

                     visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Dovilė Pabilionytė             

 

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...