Šeimos gydytojai galės pakartotinai išrašyti kompensuojamuosius vaistus

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė su Valstybinės ligonių kasos l.e.p. direktoriumi Gintaru Kacevičiumi aptarė galimybes pakartotinai išrašyti kompensuojamuosius vaistus, jeigu pacientas juos prarado gaisro ar kitų nenumatytų aplinkybių atveju. Nutarta artimiausiu metu tikslinti teisės aktų nuostatas, numatant juose galimybes asmeniui netekus vaistinių preparatų dėl trečiųjų asmenų neteisėtos veikos ar dėl nepriklausančios nuo asmens stichinės nelaimės, gaisro bei kitais atvejais (jei tai patvirtina kompetentingos institucijos pažyma), pakartotinai recepte išrašyti tuos pačius kompensuojamuosius vaistus.

Į Sveikatos apsaugos ministeriją kreipėsi pilietis, kurio įsigytas kompensuojamasis insulinas sudegė gaisro metu. Iki šiol teisės aktuose buvo numatyta išimtis pakartotinai išrašyti kompensuojamus vaistus tik dėl medicininių priežasčių, t.y., kai vaistas pacientui netiko ir jis jo vartoti negali. Atsižvelgiant į šį ir ankstesnius pacientų pranešimus, yra inicijuotas šios nuostatos pakeitimas.  

„Galime padėkoti aktyviems piliečiams, atkreipusiems mūsų dėmesį į tokią skaudžią situaciją, – sako ministrė R. Šalaševičiūtė. – Šiuo konkrečiu atveju gaisro metu sudegė pacientui būtinas insulinas ir žmogus, jau ir taip išgyvenęs nelaimę, dar turėjo spręsti problemą kaip gauti vaistų. Deja, teisės aktuose sunku numatyti visas situacijas, todėl šis atvejis padės mums ištaisyti trūkumus“.

SAM Farmacijos departamento parengtame projekte numatyta galimybė asmeniui netekus vaistinių preparatų dėl trečiųjų asmenų neteisėtos veikos ar dėl nepriklausančios nuo asmens stichinės nelaimės, gaisro bei kitais atvejais (jei tai patvirtina kompetentingos institucijos pažyma), sveikatos priežiūros specialistas gali pakartotinai recepte išrašyti tuos pačius kompensuojamuosius vaistus.

Ministrė R. Šalaševičiūtė tikisi, kad projektą pavyks greitai suderinti ir daugiau pacientams neteks nerimauti kaip įsigyti kompensuojamuosius vaistus jų netekus dėl nuo pačiu žmonių nepriklausančių aplinkybių.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, https://sam.lrv.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...