Šiandien – Lietuvos medicinos darbuotojo diena!

Garbūs gydytojai, slaugytojai, sveikatos sistemos darbuotojai,

Džiaugiuosi, kad šiandien reikšminga šventė. Nuo 2004 metų kiekvieną balandžio 27-tąją – Lietuvos medicinos darbuotojo dieną sveikiname mūsų šalies pasididžiavimą – gydytojus, slaugytojus, sveikatos sistemos profesionalus ir entuziastus, savo gyvenimą paskyrusius svarbiausiai gyvenimo pergalei – sveikatos pergalei.

Daugiau informacijos apie Lietuvos medicinos darbuotojo dieną (spausti šią nuorodą)

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga buvo pagerbti šalies gydytojai, slaugytojai, sveikatos apsaugos darbuotojai. (nuotraukos)

Šios dienos istorija nukelia mus į kiekvieno tautiečio širdžiai brangius 1918-uosius metus, kai nepriklausomos Lietuvos valstybės tarybos sprendimu buvo įkurta Sveikatos Komisija. Garbė rūpintis žmonių sveikatos apsauga tuo metu buvo patikėta tautos patriarchui daktarui Jonui Basanavičiui, inžinieriui profesoriui Steponui Kairiui ir kunigui Justinui Staugaičiui. Vėliau prie jų veiklos prisijungė daktaras Jurgis Alekna, tapęs pirmojo Sveikatos departamento direktoriumi.

Šiandien, praėjus daugiau nei devyniems dešimtmečiams, mokomės iš mūsų istorijos, didžiuojamės pasiekimais, semiamės išminties, kaupiame didžiulį mokslinį – praktinį medicinos ir visuomenės sveikatos potencialą. Esame dėkingi visiems, kartu drąsiai žengiantiems nelengvu Lietuvos sveikatos apsaugos keliu.

Neabejoju, kad medicinos darbuotojo įvaizdis visuomenėje pradėjo formuotis tikriausiai nuo neatmenamos senovės, kai skausmą kenčiančio žmogaus lūpos pirmą kartą dėkojo už ištiestą pagalbos ranką, ištardamos: „Ačiū Jums, Daktare!“.

Man teko didžiulė garbė ir atsakomybė būti pirmąja moterimi – sveikatos apsaugos ministre. Tai neįkainojama patirtis. Esu dėkinga likimui, nes atradau ne tik išskirtinę, kilnią veiklos sritį, kurioje rūpinamasi kiekvieno žmogaus gyvybe. Atradau išskirtinius šioje srityje iš pašaukimo dirbančius žmones: talentingus, kupinus entuziazmo, kilniadvasiškumo, intelekto, gerumo. Pasinaudodama proga, nuoširdžiai dėkoju visiems už bendradarbiavimą kasdien kylant į kovą su iššūkiais mūsų sveikatai. Dėkoju visiems Jums – ir čia esantiems, ir net šventinę dieną budintiems prie negaluojančio. Esate laimingi žmonės, nes šalia jūsų – silpnumas tampa jėga, neviltis – tikėjimu, sveikata – didžiausia siekiamybe.   

Gydytojo, slaugytojo, sveikatos apsaugos darbuotojo profesijos yra stebuklingos. O „stebuklas, – kaip sakė Erichas Marija Remarkas, – visada yra kažkur šalia nevilties“. Esate ne tik mūsų sveikatos sistemos, esate visos mūsų valstybės akys, rankos ir širdys. Todėl kartu darysime viską, kad jūs jaustumėtės patenkinti, saugūs ir reikalingi savo Tėvynei.

Lietuvos medikai – žmonės, pasižymintys daugybe profesinių ir asmeninių talentų. Galėtume paminėti mokslo, meno, kultūros atstovus medikus. Jie visada yra optimistai ir, be to, turi puikų humoro jausmą! Tuo įsitikinau, išgirdusi kartą istoriją, kad būtent mediko profesija yra seniausia pasaulyje. Kadangi garsiausias pasaulio gydytojas – pats Dievas – atliko pirmąją žmonijos istorijoje chirurginę intervenciją: iš Adomo šonkaulio sukūrė Ievą. O Ieva beveik tapo slaugytojos prototipu. Juk ji pirmoji rūpinosi po operacijos Adomo sveikata, o jos ištiestas jam obuolys – galbūt buvo pirmoji pasaulyje sveikos mitybos pamoka! Tai, žinoma, juokai.

O kalbant rimtai, turime svarbią naujieną. Šiemet įsteigėme ir pirmą kartą įteikiame Nusipelniusio slaugytojo apdovanojimą. Tai slaugos sistemos pertvarkos ženklas. Mūsų ypatingos pagarbos ženklas šiai profesijai, neįsivaizduojamai be meilės, rūpestingumo, atsidavimo, bemiegių naktų, sunkių netekčių.

Mielieji medikai, savo ir visos Sveikatos apsaugos ministerijos vardu, visos mūsų atsinaujinančios sveikatos sistemos vardu, visų Lietuvos žmonių vardu, nuoširdžiai sveikinu jus su šia svarbia, gražia, pavasarine, saulėta profesine švente! Linkiu, kad jūsų prasmingas darbas, dėmesys žmogui, mokėjimas nepasiduoti ir dovanoti viltį įkvėptų naujiems sumanymams. Stiprios Jums sveikatos, neblėstančio optimizmo ir sėkmės įgyvendinat savo siekius!

Pagarbiai
Rimantė Šalaševičiūtė
Sveikatos apsaugos ministrė

Daugiau informacijos apie Lietuvos medicinos darbuotojo dieną (spausti šią nuorodą)

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga buvo pagerbti šalies gydytojai, slaugytojai, sveikatos apsaugos darbuotojai. (nuotraukos)

 

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...