Siaučiant gripui venkime masinių renginių bei laikykimės kitų rekomendacijų

Lietuvą užpuolusi gripo epidemija, pasiglemžusi ir žmonių gyvybių, neaplenkė Šiaulių miesto, todėl  visi turime imtis būtinų atsargumo priemonių.

Artėjant Vasario 16-ajai ir kitoms šventėms, dauguma įstaigų jas paminėti planuoja aktų salėse ir kitose uždarose patalpose. Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įspėja, kad tai yra labai nesaugu sveikatai, nes masinio susibūrimo vietose kyla didžiulė grėsmė užsikrėsti ir išplisti ligai.

Visiems rekomenduojame atidėti renginių minėjimus, kol nebus atšaukta gripo epidemija. Lietuvai reikalingi sveiki patriotai, todėl nerizikuokime savo sveikata ir nekelkime grėsmės susirgti aplinkiniams.

Kitos rekomendacijos siaučiant gripui, kurių raginame laikytis:

* Susirgus neiti į darbą, sergančių vaikų neleisti į vaikų ugdymo įstaigas ar vaikų kolektyvus, nelankyti sergančių draugų.

* Nesigydyti patiems, o laiku kreiptis į medikus dėl gydymo paskyrimo bei gydytis taip, kaip nurodė gydytojas. Labai dažnai suaugusieji, patys sunegalavę ar sunegalavus šeimos nariui, delsia ir laiku nesikreipia į šeimos gydytoją bei nepaskatina to daryti artimųjų, o tai daugeliui kainuoja sveikatą.

* Tinkamai ir dažnai plauti rankas (ypač aptarnavus ligonį ir prieš valgį): po tekančiu šiltu vandeniu, ne trumpiau kaip 20-30 sekundžių, nusiplovus rankas nusausinti.

* Laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų – prisidengti nosį ir burną vienkartine nosine arba rankove (geriausiai alkūnės linkyje), vienkartines nosinaites nedelsiant išmesti, nusiplauti rankas;

* Nosį ir burną dengti vienkartine kauke. Jeigu žmonės, kuriems pasireiškia gripo simptomai, naudoja medicinines kaukes, tai gali padėti išvengti kvėpavimo takų išskyrų pasklidimo, kai asmuo nusikosėja ar nusičiaudėja, ir sumažinti žmonių, su kuriais glaudžiai bendraujama, užsikrėtimo pavojų. Sveikas žmogus naudoja medicininę kaukę, siekdamas išvengti netyčia paliesti burną ar nosį užterštomis rankomis ir apsisaugoti nuo užkrato, kosėjant ir čiaudėjant kitiems žmonėms.

 

Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...