Širdies dieną klaipėdiečiams – nemokamas rizikos veiksnių vertinimas

Kasmet paskutinį rugsėjo sekmadienį, kuris šiemet bus rugsėjo 27 d., minima Pasauline širdies diena. Ja siekiama atkreipti dėmesį į širdies ligas sukeliančius rizikos faktorius, paskatinti sveiką gyvensenos būdą. Prie šią dieną organizuojamų sveikatingumo iniciatyvų prisijungė ir Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, kurio darbuotojai net tris dienas iš eilės nemokamai vertins klaipėdiečių sveikatos rizikos veiksnius.

Širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinė Europos moterų ir vyrų mirties priežastis, todėl labai svarbu periodiškai pasitikrinti rizikos veiksnius, turinčius įtakos tokiems susirgimams, stengtis užkirsti rimtoms problemoms kelią bei siekti išsaugoti gyvenimo kokybę.

Uostamiesčio gyventojams tokia proga bus suteikta rugsėjo 28-30 dienomis 9-12 val., kuomet jie bus kviečiami apsilankyti Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biure. Čia iš anksto užsiregistravusiems gyventojams visuomenės sveikatos specialistai pamatuos kraujo spaudimą, atliks kūno sudėties analizę bei nustatys gliukozės ir bendrojo cholesterolio kiekį kraujyje.

Pagrindiniai širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniai yra rūkymas, aukštas kraujo spaudimas, padidėjęs cholesterolio kiekis, netaisyklinga mityba bei mažas fizinis aktyvumas, įtakos taip pat turi antsvoris, cukrinis diabetas, stresas, piktnaudžiavimas alkoholiu. Svarbu nepamiršti, kad už savo sveikatą esame atsakingi patys, todėl kasdien būtina pasirūpinti tinkama mityba, rinktis sveiką gyvenimo būdą ir daugiau judėti.

Rizikos veiksnių vertinimas vyks net tris dienas – rugsėjo 28, 29 bei 30 d. 9-12 val. Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biure (Taikos pr. 76, Klaipėda). Visuomenės sveikatos specialistai kviečia visus užsiregistruoti iš anksto, nes vietų skaičius yra ribotas. Registraciją nuo rugsėjo 21 d.  vykdys visuomenės sveikatos specialistė Sandra Baranauskaitė telefonu 8 46 234796 arba mob. tel. 8 640 93347.

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...