Siūloma gerinti sveikatos paslaugų prieinamumą neįgaliems ar be tėvų likusiems vaikams

Gerinant teikiamas paslaugas neįgaliems, specialiųjų poreikių turintiems ir be tėvų likusiems vaikams, siūloma pertvarkyti sutrikusio vystymosi kūdikių namus. Juose siekiama tobulinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą ir kokybę. Pasak sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės, esama situacija sutrikusio vystymosi kūdikių namuose nėra tinkama, todėl numatomi pertvarkos planai, leis gerinti teikiamas paslaugas.

{end_header}

„Specialistai peržiūrės medicinines indikacijas, siekiant, kad į sutrikusio vystymosi kūdikių namus patektų vaikai, turintys rimtų sveikatos sutrikimų ir kuriems reikalingos nuolatinės sveikatos priežiūros specialisto paslaugos. Numatoma konsultuoti nėščiąsias, kurioms nustatyta rizika susilaukti sveikatos sutrikimų turinčių vaikų, ir neįgalius vaikus auginančias šeimas. Turime tobulinti vaikų raidos sutrikimų ankstyvąją reabilitaciją ir sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą neįgaliam ar specialiųjų poreikių turinčiam vaikui“, – sakė sveikatos apsaugos ministrė R. Šalaševičiūtė.

Įgyvendinant veiksmų plano priemones, numatoma reglamentuoti, kokie vaikai būtų priimami į sutrikusio vystymosi kūdikių namus. Siūlomos plėtoti konsultavimo paslaugos neįgalius vaikus auginančioms, taip pat besilaukiančioms galimai įgimtų ligų ar susijusių sveikatos sutrikimų turėsiančių vaikų šeimoms. Jiems taip pat bus teikiamos sveikos gyvensenos įgūdžių formavimo, ugdymo priemonės. Stiprinant visuomenės psichikos sveikatą ir psichikos sutrikimų prevenciją, planuojama organizuoti mokymus sveikatos priežiūros specialistams, taip pat dirbantiems ne sveikatos priežiūros srityse, visuomenei. Specialistai siūlys tobulinti ir sutrikusio vystymosi kūdikių namų finansavimo modelį.

Veiksmų plano projektą parengė Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijų specialistai.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...