Sutarčių sudarymas su gydymo įstaigomis sėkmingai artėja į pabaigą

Sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės inicijuotame susitikime su Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir teritorinių ligonių kasų atstovais aptartas kasmetinis sutarčių sudarymas su gydymo įstaigomis, vaistinėmis, optikomis ir kitomis sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiomis įstaigomis, kuris jau sėkmingai artėja į pabaigą. Pagal šias sutartis ligonių kasos apmokės už pacientams suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas šiais metais. Susitikime taip pat nuspręsta iš PSDF biudžeto lėšų pusmečiui skirti papildomą finansavimą – 30 tūkst. Eurų –10-čiai mažųjų rajoninių ligoninių Priėmimo skyriams, vėliau, atsižvelgiant į pajamų surinkimo prognozes, bus ieškoma daugiau papildomo finansavimo galimybių.

Naujausiais VLK duomenimis, šiuo metu yra suderinta ir pasirašoma 98 proc. visų planuotų sutarčių, tai yra 1357 sutartys. Pasirašyti liko tik keliolika sutarčių, kurios šiuo metu yra derinamos ir, tikimasi, bus pasirašytos artimiausiu metu. Taigi šiais metais sutarčių sudarymas vyksta sklandžiai, o jos turėtų būti baigtos pasirašinėti antroje balandžio pusėje. 

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė akcentavo, kad sveikatos politikos prioritetu išlieka slaugytojų atlyginimo kėlimas ir slaugos paslaugų plėtra. Tam yra ir bus skiriamas pagrindinis dėmesys. Taip pat nuolat yra plečiamos dienos ir specializuotos ambulatorinės paslaugos, kurios yra patogios pacientams, nes leidžia greičiau gauti reikiamą gydymą. „Štai dar šiais metais planuojame praplėsti dienos stacionaro paslaugų spektrą naujomis intervencinės kardiologijos, oftalmologijos paslaugomis, kai suleidžiami medikamentai. Numatyta plėsti ir gydytojų specialistų konsultacijų metu atliekamų diagnostinių ir gydomųjų paslaugų spektrą – akušerio-ginekologo, dermatovenerologo, kardiologo, oftalmologo, otorinolaringologo, ortopedo traumatologo, neurologo, nefrologo konsultacijomis“, – teigė ministrė R. Šalaševičiūtė.

VLK draudimo plėtros departamento direktoriaus, laikinai einančio VLK direktoriaus pareigas, Gintaro Kacevičiaus teigimu, gydymo įstaigos pateikė 1460 paraiškų, kuriomis pageidauja sudaryti sutartis dėl jų teikiamų paslaugų apmokėjimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis (PSDF) lėšomis.

„Šiemet paraiškų pateikta gerokai daugiau, nei praėjusiais metais. Daugiausiai gydymo įstaigos pageidauja teikti naujas ambulatorines konsultacijas, dienos stacionaro ir ambulatorinės chirurgijos paslaugas, kurios pastaruoju metu sparčiai populiarėja, nes yra patogios pacientams, o gydymo įstaigoms – ekonomiškai efektyvios, leidžiančios trumpinti eiles“, – pabrėžė VLK vadovas G. Kacevičius.

Kaip ir iki šiol, TLK sudaro sutartis ne tik su savo, bet ir su kitų TLK aptarnaujamų zonų gydymo įstaigomis, kurias dažniausiai renkasi pacientai. Didžioji dalis šių įstaigų – ligoninės.

Iš viso 2015 m. asmens sveikatos priežiūros paslaugoms apmokėti skiriama apie 963,9 mln. eurų, t. y. 66,3 mln. eurų (7,4 proc.) daugiau nei praėjusių metų  pradžioje. Atsižvelgiant į gyventojų skaičių, didžiausia šių lėšų dalis tenka Vilniaus TLK zonos (Vilniaus ir Alytaus apskričių) apdraustųjų sveikatos priežiūros paslaugoms apmokėti – 308,3 mln. eurų, Kauno TLK (Kauno ir Marijampolės apskričių) – apie 245,6 mln. eurų, Klaipėdos TLK (Klaipėdos ir Tauragės apskričių) – 143,2 mln. eurų, Šiaulių TLK (Šiaulių ir Telšių apskričių) – apie 140,6 mln. eurų, o Panevėžio TLK (Panevėžio ir Utenos apskričių) – 126,2 mln. eurų.

Kol naujos sutartys nepasirašytos, už gyventojams suteiktas gydymo paslaugas yra atsiskaitoma, vadovaujantis praėjusių metų sutarčių sąlygomis.

Parengta pagal Valstybinės ligonių kasos informaciją www.vlk.lt

Sveikatos apsaugos ministerija
Ryšių su visuomene skyrius
info@sam.lt, www.sam.lt

Lina Muleronkaitė

Informacijos, ryšių ir kvalifikacijos tobulinimo skyriaus vadovė

 

El parašo šablonasHigienos institutas

Tel. (8 5) 262 9931

e. paštas lina.muleronkaite@hi.lt

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...