Šv. Valentino dieną – informacinės atmintinės gėlių salonuose

Pažymint Šv. Valentino dieną, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kartu su partneriais organizuoja akciją „Paskutinės minutės pasiūlymas – elgtis kitaip“. Akcijos metu gėlių salonuose „Florisima“ laukia staigmena – „One Touch“ prezervatyvai bei informacinės atmintinės. Akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į lytiniu keliu plintančių infekcijų prevenciją. Siekiantiems išvengti lytiškai plintančių infekcijų, ULAC medikai rekomenduoja elgtis kitaip – vengti spontaniškų nuotykių, elgtis atsakingai.

Akcija „Paskutinės minutės pasiūlymas – elgtis kitaip“ prasidės vasario 12 d. ir truks iki vasario 15 d. arba tol, kol baigsis dovanėlės. Akcija vyks „Florisima“ gėlių salonuose, kurie yra įsikūrę Antakalnyje (Antakalnio g. 38, Antakalnio g. 77), Šeškinėje (ppc „Akropolis“), Fabijoniškėse (pc „Mandarinas“), Pašilaičiuose (pc „BIG“), Žvėryne (pc „Panorama“), Vikingų g. (pc „Nordika“)

ULAC duomenimis, Lietuvoje lytiškai plintančiomis infekcijomis (LPI) užsikrečia daugiau vyrų nei moterų. Dauguma lytiškai plintančiomis ligomis susirgusių vyrų nurodė, kad turėjo 2-3 lytines partneres per pastaruosius vienerius metus, moterys – vieną. Kaip infekcijos šaltinį vyrai dažniau nurodė atsitiktinį arba nežinomą asmenį, moterys – sutuoktinį ar sugyventinį bei pažįstamą asmenį. Apsaugos nuo lytiškai plintančių infekcijų priemonės – prezervatyvai, galintys sumažinti riziką užsikrėsti lytiškai plintančiomis infekcijomis, susirgusiųjų LPI buvo naudojami retai arba iš viso nenaudojami.

Pernai ULAC užsakymu atliktos apklausos duomenimis, didžioji dalis gyventojų yra pakankamai informuoti, kad prezervatyvai mažina riziką užsikrėsti lytiškai plintančiomis infekcijomis. Visgi dalis gyventojų klaidingai mano, kad hormoninė kontracepcija, spermicidai, nutrauktas lytinis aktas, vaisingų dienų skaičiavimas ar apsiprausimas po lytinio akto gali apsaugoti nuo LPI. Apie tai, kurios priemonės neapsaugo nuo LPI geriau žino moterys. Apklausos duomenimis, kas dešimtas respondentas nurodė, kad yra sirgęs LPI.

Rizikinga seksualinė elgsena – tai dažna lytinių partnerių kaita; daugiau nei vienas lytinis partneris per metus; lytiniai santykiai su atsitiktiniu, nepažįstamų ar mažai pažįstamu asmeniu; apsaugos priemonių (prezervatyvų) nenaudojimas su atsitiktiniais partneriais; lytiniai santykiai be apsaugos priemonių (prezervatyvų), ypač, kai kuris nors iš partnerių užsikrėtęs LPI; lytiniai santykiai apsvaigus nuo alkoholio, narkotikų ar kt. medžiagų.
 

Parengė ŽIV/AIDS, LPI ir hepatitų epidemiologinės priežiūros skyrius.
Daugiau informacijos:
Zigmas Nagys
Švietimo ir komunikacijos skyrius
tel. (8 5) 230 0124,
mob. tel. 8 684 33174,
el. paštas: zigmas.nagys@ulac.lt

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...