„Švarių rankų šokio“ šventėje apdovanoti geriausieji

Sveikatos apsaugos ministerijoje surengta graži „Švarių rankų šokio“ iniciatyvos nugalėtojų šventė. Laureatus – šauniuosius darželinukus, pradinių klasių vaikučius, jų pedagogus ir tėvelius pasveikino sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė ir Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius Saulius Čaplinskas.

„Pasinaudodama proga, noriu pasveikinti visus iniciatyvos „Švarių rankų šokis“ organizatorius ir dalyvius su gražia pergale. Gal ne visi 7 tūkstančiai dalyvių laimėjo pagrindinius prizus, bet visi tikrai smagiai prisišoko, laimėjo gerą nuotaiką ir sveikatą! Neabejoju, kad visi Lietuvos žmonės dabar stebės jūsų šokius Youtube ir irgi labai norės išmokti būti sveiki ir gražūs! – teigė sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė. – Dėkoju visiems pedagogams, auklėtojams, šokio mokytojams, sveikatos priežiūros specialistams, tėveliams, močiutėms ir seneliams, broliukams ir sesutėms už tai, kad savo darbais ir pramogomis įrodote: „Būti sveiku – yra gera!“.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras drauge su Sveikatos apsaugos ministerija bei Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija dar rudenį pakvietė darželinukus, pradinių klasių moksleivius ir jų šeimas prisijungti prie iniciatyvos „Švarų rankų šokis 2015“. Šio konkurso tikslas – ne tik mokyti higienos, bet ir ugdyti tokias vaikų kompetencijas kaip ritmo pojūtis, muzikalumas, kūrybingumas, saviraiška, dėmesys ir pastabumas.

Ši jau ketvirtus metus sėkmingai įgyvendinta iniciatyva – puiki galimybė lavinti asmens higienos įpročius ir kūrybiškai pažvelgti į švarių rankų svarbą. Jos dalyviams reikėjo sukurti originalų šokį, nufilmuoti ir, įkėlus į interneto svetainę youtube.com, ir atsiųsti nuorodą.

 „Švarių rankų šokis 15“ iniciatyvoje dalyvavo daugiau nei 7 tūkst. vaikų, kurie išmoko taisyklingai plauti rankas. Visi konkurso dalyviai pasirodė šauniai, o svarbiausia – nuo šiol jie mokės tai atlikti linksmai ir rankų plovimas galės būti ne sunki prievolė, bet smagus žaidimas.  

Visi konkurso dalyviai apdovanoti padėkos raštais, o 15-a šauniausiųjų šios iniciatyvos laureatų iš Raseinių, Anykščių raj., Kauno miesto ir raj.., Klaipėdos, Telšių, Mažeikių, Buivydiškių, Vilniaus, Utenos, Rokiškių, Trakų raj. ir kt. Lietuvos vietų dalyvavo jų garbei surengtoje šventėje bei turėjo progą dar kartą pademonstruoti savo siekius augti sveikais ir linksmais.

Daugiau informacijos:

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS Centras, tel. (8 5) 230 0124, el. paštas: zigmas.nagys@ulac.lt

 

SAM Ryšių su visuomene skyrius , tel. (8 5) 266 1411, natalja.samp@sam.lt, www.sam.lt

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...