Šveicarijos atstovai vertina Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos rezultatus

Šveicarijos ekonomikos reikalų valstybės sekretoriato vadovės p. Marie-Gabrielle Ineichen-Fleisch vadovaujama delegacija lankosi VšĮ Vilniaus gimdymo namuose. Čia su Sveikatos apsaugos, Finansų ministerijų viceministrais bei atstovais apžiūrės vieną iš Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos (sveikatos sektoriuje) įgyvendinimo vietų ir susipažins su šios programos veiklomis bei pasiektais rezultatais.

{end_header}

Šveicarijos žmonės referendumu skyrė iki šiol didžiausią paramą Lietuvai, t. y. daugiau nei 53 mln. frankų (51.273 mln. Eur), nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimui. Nuo 2012 m. įgyvendinamoje programoje dalyvauja net 27 Lietuvos ligoninės.

Programai įpusėjus jau akivaizdūs pirmieji rezultatai. Medicinos personalas sėkmingai naudoja naują medicinos įrangą, kurios dėka gelbėjamos gyvybės, ir aktyviai dalyvauja mokymuose, o vykdomi rangos darbai akivaizdžiai keičia ir gerina ligoninių aplinką. Sukūrus kompiuterinę duomenų bazę visos Lietuvos gydymo įstaigos galės kaupti ir analizuoti duomenis apie nėščiąją, gimdyvę ir naujagimį. Pokyčius teigiamai vertina ligoninių pacientai ir personalas.

Programos veiklos užtikrins, kad kvalifikuoto personalo ir modernios medicinos įrangos dėka, kiekviena nėščioji ir gimdyvė gautų kokybišką sveikatos priežiūrą ir kūdikiams būtų užtikrintas saugus pirmasis žingsnis į šį pasaulį.

Bendradarbiavimas tarp Šveicarijos ir Lietuvos tęsiasi jau daugiau kaip dvidešimt metų. Pirmoji parama Lietuvą pasiekė 1994–1996 m., kai Šveicarijos Vyriausybė Lietuvai skyrė 4,6 mln. Šveicarijos frankų, o antroji 1997–1999 m. – skirta 4 mln. frankų parama. Ankstesnė parama, už kurią ligoninėms buvo nupirkta šiuolaikiškų medicinos prietaisų ir apmokytas šių ligoninių personalas, buvo skirta Neonatologijos ir Vaikų intensyvios terapijos projektams.

Daugiau informacijos apie programą:

/go.php/lit/Lietuvos_ir_Sveicarijos_bendradarbiavimo/1195

http://www.facebook.com/LietuvosIrSveicarijosBendradarbiavimoPrograma

https://www.youtube.com/channel/UC4ye0Bg33Z44IMai2jYfvVQ

SAM Tarptautinių projektų valdymo skyrius

SAM Ryšių su visuomene skyrius,
samrsv@sam.lt, www.sam.lt
Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...

Parašykite komentarą