Šveicarų paramos dėka išgelbėta dar viena gyvybė

Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programai dar nesibaigus, modernūs prietaisai jau gelbsti daugybę gyvybių. Viena jų – mažosios pacientės, kuriai šią savaitę dar įsčiose kraujui perpilti buvo naudojamas moderniausias fototerapijos prietaisas. Jis Kauno klinikų Neonatologijos klinikai nupirktas už Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos lėšas. Pasak sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės, modernūs ir unikalūs prietaisai taip pat pasiekė Klaipėdos universitetinę ir Vaikų ligonines.

„Šveicarijos žmonės referendumu skyrė iki šiol didžiausią paramą Lietuvai, tai yra daugiau nei 51 mln. eurų, nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimui. Džiaugiuosi, kad moderniausia aparatūra jau dabar ypatingai talkina medikams jų darbe ir, žinoma, užtikrina kokybiškas bei saugias paslaugas Lietuvos žmonėms. Šiandien kiekviena nėščioji ir gimdyvė gali gauti  kokybišką sveikatos priežiūrą ir kūdikiams užtikrintą saugų pirmąjį žingsnį į šį pasaulį“, – sakė ministrė R. Šalaševičiūtė.

Nuo 2012 metų įgyvendinamoje programoje dalyvauja 27 Lietuvos ligoninės, kurios išsidėsčiusios per visą šalies teritoriją. Programos dėka ligoninės yra aprūpinamos kokybiškoms paslaugoms teikti būtina modernia medicinos įranga. Šiuo metu 24 Lietuvos ligoninėms jau pristatyta ir parengta naudoti 64 skirtingų pavadinimų moderni medicinos įranga už daugiau nei 12,9 mln. Eur.

Taip pat parama suteikia galimybę sveikatos priežiūros specialistams kelti kvalifikaciją,  naudotis sukurtomis 70 Akušerijos ir neonatologijos diagnostikos ir gydymo metodikomis, o, sukūrus kompiuterinę duomenų bazę, visos Lietuvos gydymo įstaigos galės kaupti ir analizuoti duomenis apie nėščiąją, gimdyvę ir naujagimį. 24 ligoninėse šiuo metu diegiamos energiją taupančios priemonės. Tai leis ligoninėms tapti šviesesnėms ir kurs jaukesnę aplinką pacientams.

Bendradarbiavimo programa tęsis iki 2016 m. gruodžio mėn.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt,  http://sam.lrv.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...