„Sveikatiados žaidynėse“ – lobių ieškojimas, linksmosios estafetės ir kelio ženklų dėlionės

Mažeikiuose startavo pirmosios Lietuvoje „Sveikatiados žaidynės“, kurias organizuoja sveikos gyvensenos ugdymo programa „Sveikatiada”. Pirmosios komandos rungėsi Mažeikių „Pavasario“ pagrindinėje mokykloje.  Žaidynėse, kurios truks iki lapkričio pabaigos, dalyvaus apie tūkstantį 5-7 klasių moksleivių iš 25 Lietuvos miestų ir miestelių. Sportinius renginius patikėta organizuoti penkioms Šiaulių, Panevėžio, Telšių, Tauragės ir Klaipėdos apskričių mokykloms – aktyviausioms programos dalyvėms. Žaidynes organizavusioms mokykloms bus įrengtos žaidimų erdvės, kuriose moksleiviai galės sportuoti ir aktyviai pramogauti per pertraukas ir po pamokų.

Į Mažeikių „Pavasario“ mokyklą susirinkę 5-6 klasių moksleiviai pademonstravo namų darbus – savo pačių sugalvotą mankštą, kurią kartu atliko visi žaidynių dalyviai. Vėliau komandos jėgas išbandė estafetėse „Kliūčių ruožas“, kurias paruošė, komandas ragino bei jiems padėjo interaktyvių treniruočių portalo „Sporto birža“ treneriai.

Be judrių žaidimų mokiniams praktines užduotis pateikė ir kelių policijos pareigūnai. „Saugaus eismo užduotys žaidynėse yra neatsitiktinai – atsižvelgdami į mokyklų prašymus, į žaidynių programą įtraukėme ir šią mokyklos bendruomenei aktualią temą. Taisyklingai sudėti kelio ženklų dėlionę tapo iššūkiu visoms komandoms“, –  pasakojo projekto vadovė Margarita Čėglytė.

Paskutinėje žaidynių dalyje komandos sprendė mįsles apie mitybą, mokyklos teritorijoje ieškojo paslėpto lobio. Geriausiai  pasirodžiusiems buvo įteikti prizai – sportavimui skirtos priemonės, o „Saugaus eismo iššūkio“ nugalėtojus Lietuvos automobilių kelių direkcija apdovanojo atšvaitais.

M. Čėglytė sako, kad žaidynių idėja kilo diskutuojant su mokytojais – ilgamečiais „Sveikatiados“ dalyviais, ką pasiūlyti moksleiviams per ilgąją judriąją pertrauką, kuri šiais metais įvesta daugelyje Lietuvos mokyklų.

Dr. Almantas Kranauskas,  Sveikatos apsaugos ministerijos, kuri finansuoja „Sveikatiados žaidynes“, Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėjas, projekto nauda neabejoja. „Kaip rodo tyrimų rezultatai, geriausiai vaikus išjudina ir skatina būti fiziškai aktyviais sportiniai užsiėmimai ir judriosios pamokos. Mokyklų patirtis rodo, kad aktyviai leisti laisvalaikį ir sportuoti mokiniams patraukliausia kartu. Manau, kad šios žaidynės – tai puiki iniciatyva, kuri turėtų įsitvirtinti kiekvienoje  mokykloje“, – teigia A.Kranauskas.

Naujausio Tarptautinio mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos ir sveikatos tyrimo, atlikto 2014 metais tarp Lietuvos 5, 7 ir 9 klasių moksleivių, duomenimis, tik kas antras berniukas ir kas trečia mergaitė yra pakankamai fiziškai aktyvūs. Tuo tarpu specialistai vaikams rekomenduoja bendram fiziniam aktyvumui palaikyti bent 60 minučių lengvą ar vidutinio sunkumo judėjimą penkias dienas per savaitę. 

Apie „Sveikatiadą“

„Sveikatiada” – tai ilgalaikė sveikos gyvensenos ugdymo programa, kuri suteikia vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą. „Sveikatiada“ kasmet įgyvendina šias iniciatyvas: „Sveikuolių šaunuolių konkursas“, „Sveikos mitybos trimestras“, „Mankštiada“, „Šok ir nesustok“ bei daug kitų. „Sveikatiados“ mokyklų tinklui priklauso virš 550 Lietuvos mokyklų. Jos projektuose ir užsiėmimuose pernai dalyvavo daugiau nei 12 000 vaikų.

 

Daugiau informacijos apie projektą suteiks:

Margarita Čėglytė,

Projekto „Sveikatiada“ vadovė 

Tel. nr. +370 6725 7080

El. paštas: margarita@sveikatiada.lt

www.sveikatiada.lt

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...