Sveikatos apsaugos ministerijoje atidaryta paroda „Perspektyvos: menas, kepenų ligos ir aš“

Sveikatos apsaugos ministerijoje gegužės 27 dieną atidaryta darbų paroda „Perspektyvos: menas, kepenų ligos ir aš“. Meniniu projektu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į Hepatitą C kaip ligą ir meno kalbą, papasakoti apie šią sudėtingą ligą, suteikiant galimybę pacientams išsakyti savo problemas, pasidalinti  sunkiausiais momentais sergant šia liga.

Hepatitas C yra per kraują perduodama liga. Liga yra lėtinė, apie 10-20 %  pacientų per 20-30 metų išsivysto cirozė. Labai dažnai hepatitas C daro įtaką asmens gyvenimui, santykiams, emocijoms, karjeros pasirinkimui, galimybei dirbti ir įprasminti save gyvenime.

Projekto idėja – paciento ir menininko susitikimas, po kurio menininkas savo kūrinyje atvaizduoja svarbiausius paciento išgyvenimus.

Šis projektas yra pasaulinio projekto dalis.

Iniciatyva prasidėjo 2014  metais, kai 150 menininkų iš daugiau nei 80 šalių įkvėpti pacientų istorijų savo darbais siekė atskleisti, kokia perspektyva ir gyvenimo kokybė atsiveria Hepatitu C sergantiems pacientams. Pirmajame projekto etape dalyvavo 2 menininkai iš Lietuvos – Adomas Storpirštis, kuris atvaizdavo dviejų pacientų – Reginos ir Marijaus išgyvenimus, bei menininkas Arvydas Pakalka, atvaizdavęs Edmondo kovą su hepatitu C. Darbų paroda, kurioje dalyvavo atvaizduotos Lietuvos pacientų ligos istorijos, jau demonstruota EASL kongreso metu. 

Šiais metais Lietuvos Dailės akademijos Kauno fakulteto  15 menininkų atsiliepė į kvietimą kartu kurti Lietuvos „Perspektyvų“ projektą drauge su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų  profesoriais ir gydytojais, kurie padėjo pacientams ir menininkams suprasti šias sudėtingas ligas.

Paroda vyks 2015 m. liepos 28 d. – rugsėjo 5 d.

Nuotraukos iš parodos atidarymo – čia.

Parodos plakatas su meniniais darbais – čia.

Parodą organizuoja:

VŠį Vilniaus Dailės Akademijos Kauno fakultetas,
LSMU ligoninės Kauno klinikų Gastroenterologijos klinika,
Lietuvos gastroenterologų draugija,
Lietuvos infektologų draugija.

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...