Sveikatos apsaugos ministras J. Požela pakvietė LSSO aktyviai diskutuoti darbo užmokesčio ir slaugos specialistų rengimo klausimais

Sveikatos apsaugos ministras Juras Požela susitikime su Lietuvos slaugos specialistų organizacijos (LSSO) prezidente Danute Margeliene ir pavaduotoja Aušra Volodkaite pakvietė organizaciją kartu ieškoti ką ir kaip būtų galima padaryti, kad slaugytojų atlyginimai didėtų kuo sparčiau.

Ministras J. Požela pabrėžė, kad Sveikatos apsaugos ministerija pasiruošusi diskutuoti su LSSO ne tik darbo užmokesčio didinimo klausimai, bet ir slaugos specialistų rengimo tema.

„Šios abi temos yra labai svarbios. Jeigu atlyginimai – šios dienos aktualija, tai slaugos specialistų rengimas – strateginis klausimas, galvojant apie Lietuvos sveikatos sistemą po 10-20 metų, – sakė J. Požela. – Manau, kad pastaraisiais metais ne tik slaugytojų darbo užmokesčiui, bet ir jų darbo organizavimui, darbo krūvio sureguliavimui buvo skiriama per mažai dėmesio. Todėl  manau, kad teisės aktuose reikia grįžti prie nuostatų, reglamentuojančių, kad  įstaigos administracijos sudėtyje privalo būti direktoriaus slaugai, direktoriaus pavaduotojo slaugai, vyriausiojo gydytojo pavaduotojo slaugai pareigybės“.  

Ministras paprašė LSSO atstovų aktyviai teikti siūlymus dėl slaugos specialistų rengimo tobulinimo, nes niekas geriau už pačius specialistus negali žinoti ką ir kaip reikėtų gerinti.

LSSO prezidentė D. Margelienė pabrėžė, kad organizacija nesiekia konfrontacijos, o tikisi dalykiško ir rezultatyvaus bendradarbiavimo su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). D. Margelienės atkreipė dėmesį, kad gydymo įstaigų vadovų geranoriškumo nebuvimas neretai atima darbuotojams viltį, jog situacija gali keistis. Pavyzdžiui, kai kuriose gydymo įstaigose lėšos, kurios turėtų būti sumokėtos slaugytojoms už suteiktas skatinamąsias paslaugas, panaudojamos įstaigos reikmėms.

Ministras J. Požela pažadėjo iš SAM pusės skirti didesnį dėmesį informacijos apie lėšų panaudojimą įstaigose viešinimui. „Kitaip tariant, visi sprendimai apie pinigų panaudojimą turės būti skelbiami viešai, taip bus užtikrinamas skaidrumas ir bus aiškiai matoma, kurios įstaigos sugeba efektyviai skirstyti išteklius. Taip pat dar kartą priminsime, jog slaugytojų darbo užmokesčio didinimas turi būti visų įstaigų veiklos prioritetas“, – pabrėžė J. Požela.

Sveikatos apsaugos ministras pakvietė LSSO pateikti konkrečius pasiūlymus dėl slaugytojų rengimo, darbo organizavimo tobulinimo bei atlyginimų didinimo.     

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...