Sveikatos apsaugos ministrė apdovanojo sportiškiausias mokyklas

Spinduliuoti gera nuotaika bėgimo profesionalams ir mėgėjams, susirinkusiems prie „Vilniaus 20 km bėgimo su Živile Balčiūnaite“ starto, apniukęs oras netrukdė. Devintą kartą vykusiose bėgimo varžybose 20 km, 10 km ir 3,5 km rungtyse dalyvavo arti tūkstančio bėgikų. Jų metu sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė apdovanojo sportiškiausias mokyklas.

Sveikatos apsaugos ministerija įsteigė ypatingą prizą dviems sportiškiausioms, gausiausią komandą surinkusioms mokykloms. Kuponą, sportiniam inventoriui įsigyti, trečius metus iš eilės laimėjo Vilniaus Žemynos gimnazija, surinkusi daugiau nei 120 dalyvių, juo taip pat buvo apdovanota Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija.

Apdovanojimus mokyklų atstovams įteikusi sveikatos apsaugos ministrė R. Šalaševičiūtė džiaugėsi aktyvų gyvenimo būdą skatinančiu renginiu. „Fizinis aktyvumas yra labai svarbu, todėl tikrai smagu, jog moksleiviai skatinami judėti ir noriai dalyvauja bėgimo varžybose. Tokie renginiai yra prasmingi ir reikalingi“, – sako ministrė R. Šalaševičiūtė.

Živilės Balčiūnaitės vardo bėgimo dalyviai ir svečiai jau antrus metus buvo kviečiami palaikyti organų donorystės ir transplantacijos idėją, o prie starto linijos stojo ypatinga Nacionalinio transplantacijos biuro prie Sveikatos apsaugos ministerijos suburta komanda, sudaryta iš gydytojų transplantologų, reanimatologų, kitų specialybių gydytojų, medicinos studentų, laboratorijos specialistų, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir karinių oro pajėgų pilotų, taip pat žmonių, kurie gyvena su transplantuotais organais. „Vilniaus 20 km bėgimo“ metu sutikimą organų donorystei pasirašė virš 20 žmonių, tarp jų ir sveikatos apsaugos viceministras Valentinas Gavrilov.

Ilgiausią 20 km nuotolį įveikti pasiryžo daugiau nei 150 dalyvių. Pirmasis šioje rungtyje finišavęs ir nugalėtoju tapęs Justinas Beržanskis (1:07:03 val.), negailėjo pagyrų atsinaujinusiai Ž. Balčiūnaitės varžybų trasai. Antrąją vietą užėmė Tadas Pavolis (1:09:47 val.), trečia vieta atiteko baltarusiui Vasili Lialeka (1:10:15 val.).

V. Žūsinaitei, pirmosiomis varžybomis po vasarą Pietų Korėjoje patirtos kojos traumos, tapęs „Vilniaus 20 km bėgimas“ buvo itin sėkmingas. Lengvaatletė 20 km nuotolį įveikė per 1:19:36 val. ir tapo jos nugalėtoja.

Visus rezultatus galite rasti čia.

SAM Ryšių su visuomene skyrius

samrsv@sam.ltwww.sam.lrv.lt

 Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...