Sveikatos apsaugos ministrė aplankė pacientus po širdies transplantacijų

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė Santariškių klinikose aplankė pacientus po neseniai atliktų širdies transplantacijų. Ministrė pasidžiaugė Santariškių klinikų medikų pasiekimais, o pacientams įteikė simbolinius stiklo dailininko Edmundo Unguraičio sukurtus angelus.  

2015-ieji metai transplantacijų istorijoje buvo ypatingi. Iš 17 širdies transplantacijų visoje Lietuvoje VUL Santariškių klinikų kardiochirurgai per praėjusius metus atliko 13 – tris iš jų vaikams. Be to, per metus Santariškių klinikų širdies chirurgai atliko 1200 širdies operacijų. Net du kartus Lietuvos pacientus širdys pasiekė iš kitų valstybių – Prancūzijos ir Latvijos.

Širdies transplantacijos Lietuvoje atliekamos nuo 1987 metų rugsėjo 2 dienos ir iki šios dienos VUL Santariškių klinikose jų atlikta 111, o visoje Lietuvoje – 142. Per visą širdies transplantacijų istoriją 2015 metais transplantacijų buvo atlikta daugiausiai.

„Galime pelnytai didžiuotis Lietuvos medikais, kurių pasiekimai garsina šalį visame pasaulyje – sakė ministrė R. Šalaševičiūtė. – Šiandien, išlydėdama iš ligoninės pacientus po sudėtingų operacijų,  matome dar vieną akivaizdų sutelktų medikų pastangų rezultatą, kai žmonėms sugrąžinta sveikata ir gyvenimo  pilnatvė.“

Ministrė palinkėjo pacientams sveikatos, o medikams sėkmingo darbo Lietuvos žmonių labui.

2015 m. pabaiga buvo pažymėta išskirtiniu įvykiu – vienu metu Santariškių klinikų medikai atliko dvi širdies transplantacijas. Abi operacijos iš viso truko 14 valandų ir jose dalyvavo beveik 30 medikų – 2 komandos vyko į donorų širdies išėmimo operacijas, o 2 – atliko pačias transplantacijas.

Santariškių klinikų Širdies ir krūtinės chirurgijos centro medikai nuo šių metų planuoja atlikti ir plaučių transplantacijas.

Daugiau nuotraukų – čia.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, https://sam.lrv.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...