Sveikatos apsaugos ministrė aptarė bendradarbiavimo galimybes su Kinijos Liaudies Respublika

Sveikatos bendradarbiavimo ir plėtros forume dalyvaujanti Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė su Kinijos Liaudies Respublikos Valstybinės sveikatos ir šeimos planavimo komisijos pirmininke Li Bin aptarė bendradarbiavimo galimybes sveikatos apsaugos srityje.

Susitikimo metu buvo svarstytas galimas šalių bendradarbiavimas visuomenės sveikatos, tradicinės ir netradicinės kinų medicinos, taip pat investicijų srityse. Kinijos Liaudies Respublikos  Valstybinės sveikatos ir šeimos planavimo komisijos pirmininkė pakvietė ministrę R. Šalaševičiūtę  apsilankyti su vizitu artimiausiu metu. Pasak sveikatos apsaugos ministrės, šis susitikimas yra gera pradžia abiejų šalių ministerijų glaudesnio bendradarbiavimo link.

Dvišalio bendradarbiavimo galimybes ministrė R. Šalaševičiūtė taip pat aptarė su Čekijos sveikatos apsaugos ministru Svatopluku Nemečeku. Ministrai tarėsi dėl bendrų šalių pozicijų ES komisijų darbe svarbiais sveikatos apsaugos klausimais. Ypatingą dėmesį sutarta teikti formuojant bendrą poziciją Europos referencinio tinklo formavimo klausimais. Ministrė R. Šalaševičiūtė  pakvietė Čekijos sveikatos apsaugos ministrą apsilankyti Lietuvoje.

Sveikatos bendradarbiavimo ir plėtros forume Lietuvos sveikatos apsaugos ministrė taip pat susitiko su Pasaulio Sveikatos Organizacijos (toliau – PSO) generaline direktore Margaret Chan. Susitikimo metu buvo pasikeista nuomonėmis opiausiais visuomenės sveikatos klausimais. PSO generalinė direktorė gyrė Lietuvą dėl nuoseklumo sveikatos politikos, visuomenės sveikatos politikos, tęstinių nacionalinių sveikatos programų. Pasak M. Chan jos gali būti pavyzdžiu daugeliui kitų valstybių.

Sveikatos bendradarbiavimo ir plėtros forumas tarp Kinijos Liaudies Respublikos bei Centrinės ir Rytų Europos valstybių – pirmasis 16+1 formato ministrų susitikimas. Čekijos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija, Nacionalinė Kinijos Liaudies Respublikos sveikatos ir šeimos planavimo komisija ir Čekijos-Kinijos bendradarbiavimo biuras organizuoja šį renginį,  siekiant įgyvendinti „Bukarešto bendradarbiavimo programą tarp Kinijos ir Centrinės bei Rytų Europos (CRE) valstybių“. Pagrindinė renginio tema – „Globalinė sveikatos vystymo darbotvarkė ir universalus sveikatos draudimas po 2015 metų“.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...