Sveikatos apsaugos ministrė dalyvauja EPSCO posėdyje Liuksemburge

Sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės vadovaujama delegacija birželio 19 d. dalyvauja Europos Sąjungos (toliau – ES) Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų tarybos posėdyje (toliau – EPSCO) Liuksemburge. Tarybos posėdžio metu planuojama siekti dalinio bendrojo požiūrio dėl medicinos prietaisų ir diagnostikos in vitro medicinos prietaisų reglamentų.

{end_header}

Priėmus šiuos reglamentus, ES pacientams bus užtikrintas prieinamumas prie geresnių ir kokybiškų prietaisų. Reglamentai užtikrins prietaisų atsekamumą bei jų kontrolės mechanizmą tiek iki patekimo į rinką, tiek po jo. EPSCO metu taip pat bus pristatyti Europos Komisijos planai dėl tolimesnės ES alkoholio politikos strategijos. Dauguma ES valstybių narių, tarp jų ir Lietuva, pasisako už naujos ES alkoholio strategijos parengimą, kuri yra reikalinga alkoholio vartojimo žalai mažinti.

EPSCO posėdyje Graikijos, Italijos, Kipro ir Maltos delegacijos ketina pristatyti informaciją apie sveikatos aspekto svarbą Europos migracijos darbotvarkėje. Posėdžio pabaigoje Liuksemburgo delegacija pristatys savo artėjančio pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus sveikatos srityje.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...