Sveikatos apsaugos ministrė dalyvauja Pasaulio sveikatos asamblėjos 68-ojoje sesijoje

Sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės vadovaujama delegacija gegužės 18-21 d. dalyvauja Ženevoje (Šveicarijos Konfederacija) vykstančioje Pasaulio sveikatos asamblėjos 68-ojoje sesijoje. Asamblėjos metu bus svarstomi svarbūs Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) veiklos klausimai, užkrečiamosios, lėtinės neinfekcinės ligos, sveikatos užtikrinimas viso gyvenimo laikotarpiu, taip pat vyks Pasaulio sveikatos organizacijos Vykdomosios Tarybos narių rinkimai.

{end_header}

Pasaulio sveikatos asamblėja – tai kasmetinis 194 PSO valstybių narių susitikimas. Asamblėjos plenarinės sesijos bei komitetų posėdžių metu bus aptariama daug svarbių su sveikata susijusių klausimų: užkrečiamosios ligos (ebola, maliarija, globalus vakcinacijos planas ir kt.), lėtinės neinfekcinės ligos (motinų, kūdikių ir vaikų mityba, vaikų nutikimas, epilepsija ir kt.); sveikatos stiprinimas viso gyvenimo laikotarpiu (Tūkstantmečio vystymosi tikslų, susijusių su sveikata pasiekimo monitoringas, sveikata po 2015 m., naujagimių sveikata, smurtas prieš moteris ir mergaites ir kt.) sveikatos sistemos (medicinos personalo tarptautinio įdarbinimo kodeksas, falsifikuoti vaistai ir kt.). Taip pat bus svarstoma PSO reforma, valdymo, finansavimo ir veiklos klausimai.

Ministrės R. Šalaševičūtės vadovaujamoje delegacijoje – Lietuvos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Ženevoje Rytis Paulauskas, nuolatinės atstovybės Ženevoje ministrė patarėja Birutė Abraitienė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos kancleris, PSO Vykdomosios Tarybos narys prof. Vilius Jonas Grabauskas, ministrės patarėja Jurgita Kinderienė, SAM Europos Sąjungos reikalų ir tarptautinių ryšių skyriaus vyriausioji specialistė Radvilė Jakaitienė.

Asamblėjos metu planuojami dvišaliai ministrės R. Šalaševičiūtės susitikimai su Baltarusijos, Ukrainos, Moldovos ir kitų valstybių atstovais, PSO Generaline direktore M. Chan, Europos regiono biuro direktore Zs. Jakab ir kitais aukšto rango pareigūnais.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...