Sveikatos apsaugos ministrė dalyvauja Sveikatos bendradarbiavimo ir plėtros forume

Sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės vadovaujama delegacija birželio 15-17 dienomis Prahoje (Čekijos Respublika) dalyvauja Sveikatos bendradarbiavimo ir plėtros forume tarp Kinijos Liaudies Respublikos bei Centrinės ir Rytų Europos valstybių – pirmajame 16+1 formato ministrų susitikime.

{end_header}

Čekijos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija, Nacionalinė Kinijos Liaudies Respublikos sveikatos ir šeimos planavimo komisija ir Čekijos-Kinijos bendradarbiavimo biuras organizuoja šį renginį siekiant įgyvendinti „Bukarešto bendradarbiavimo programą tarp Kinijos ir Centrinės bei Rytų Europos (CRE) valstybių“. Pagrindinė renginio tema – „Globalinė sveikatos vystymo darbotvarkė ir universalus sveikatos draudimas po 2015 metų“.

Globalizacija, urbanizacija ir visuomenės senėjimas kelia milžiniškus iššūkius sveikatai. 2008 metų finansinės krizės poveikis universaliai sveikatos priežiūrai nėra visiškai eliminuotas, todėl sveikatos stiprinimui dar reikia skirti labai daug laiko ir dėmesio. Ebolos protrūkis vakarinėje Afrikos dalyje 2014 metais dar kartą aiškiai parodė, kad naujų ir atsinaujinančių ligų protrūkiai yra išties didelė grėsmė visuomenei. Dėl gyvenimo būdo pokyčių ir prailgėjusios gyvenimo trukmės, lėtinės neužkrečiamosios ligos daugeliui valstybių tapo sunkia našta. Atsižvelgiant į augančius sveikatos iššūkius, Kinijos Respublikos ir CRE valstybių bendradarbiavimas turėtų tapti atviresnis, su didesniais personalo, technologijų bei informacijos mainais.

Kadangi universali sveikatos priežiūra stipriai veikia valstybės pastangas skatinti socialinį tvarumą, ekonominį augimą ir žmonių sveikatą nepriklausomai nuo populiacijos dydžio, forumo dalyviai skatina tarptautinę bendruomenę didinti investicijas, mobilizuoti visų visuomenės sričių pajėgumus, kokybiškai gerinti sveikatos sistemų tolygumus ir efektyvumą, stiprinti sveikatos sistemų ir profesionalų vystymo pajėgumus, koncentruotis ties labiau pažeidžiamomis visuomenės grupėmis bei mažiau išsivysčiusiais regionais.

Šios ir kitos temos bus svarstomos pagrindinių pranešimų sesijos metu, paraleliai bus diskutuojama su visuomenės sveikata, klinikine medicina ir tyrimais (onkologija, kardiologija, pediatrija), kinų tradicine medicina bei sveikatos pramonės bendradarbiavimu susijusiomis temomis. Forumo metu bus pasirašyta Prahos deklaracija.

Susitikime dalyvaus Čekijos Respublikos Ministras pirmininkas J.E. Bohuslav Sobotka bei Kinijos Liaudies Respublikos Premjero pavaduotojas J.E. Liu Yandong, visų 16 CRE šalių ministrai, tarp ypatingų svečių minimi Kinijos vicepremjerė Liu Yandong, PSO Generalinė direktorė Margaret Chan, komisaras Vytenis Povilas Andriukaitis, Kinijos  Valstybinės sveikatos ir šeimos planavimo komisijos pirmininkė Li Bin. Taip pat pakviesti dalyvauti valdžios institucijų, akademinio sluoksnio, su sveikata susijusių asociacijų bei organizacijų atstovai.

Viso dalyvaus virš 500 atstovų iš CRE šalių ir Kinijos.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...