Sveikatos apsaugos ministrė tęsia vizitą Tiuringijoje

Sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės vadovaujama delegacija spalio 4–6 dienomis su darbo vizitu vieši Tiuringijoje (Vokietijos Federacinė Respublika). Lietuvos delegacija kartu su Vokietijos sveikatos draudimo fondų (ligonių kasų) vadovais ir gydytojų sąjungų  atstovais šiandien Tiuringijos laisvosios žemės socialinių reikalų, šeimos ir sveikatos apsaugos ministerijoje dalyvauja darbinėje sesijoje dėl slaugos ir priežiūros organizavimo  savivaldybių lygmeniu.

Pirmadienį Lietuvos delegacija susitiko su Tiuringijos darbo, socialinių, sveikatos, moterų ir šeimos ministre Heike Werner. Susitikimo metu buvo aptarti dvišaliai Lietuvos ir Vokietijos santykiai sveikatos srityje, bendradarbiavimo galimybės, pasidalinta gerąja patirtimi sveikatos priežiūros paslaugų užtikrinimo kaimo vietovėse, telemedicinos, slaugos ir globos paslaugų integravimo bendruomenės lygmeniu klausimais. Taip pat ministrė R. Šalaševičiūtė su Vokietijos  kolege diskutavo dėl integruotų geriatrijos paslaugų.

Delegacija taip pat lankėsi Katalikiškojoje Šv. Jono Nepomuko ligoninėje bei Jenos Frydricho Šilerio universitete. Susitikimų metu buvo aptarti sveikatos apsaugos sistemos vystymuisi aktualūs infrastruktūros, žmogiškųjų išteklių, paslaugų teikimo organizavimo klausimai, su pabėgėliais susijusios problemos.

Delegaciją pasveikinęs Tiuringijos ministras pirmininkas pasidžiaugė šalių bendradarbiavimu ir pabrėžė, kad 2003 m. Lietuvos ir Tiuringijos parlamentinio bendradarbiavimo susitarimas Landtage (parlamente) buvo priimtas vienbalsiai, todėl labai svarbu tęsti pradėtus darbus visose srityse, ypač sveikatos sektoriuje.

Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerija glaudžiai bendradarbiauja su Tiuringijos laisvosios žemės socialinių reikalų, šeimos ir sveikatos apsaugos ministerija. Atskiri Vokietijos piliečiai, jų įsteigti fondai  nuolat padeda ir remia įvairias Lietuvos gydymo įstaigas.

Kartu su ministre R. Šalaševičiūtė Vokietijoje lankosi Sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos priežiūros išteklių ir inovacijų valdymo departamento direktorė Justina Januševičienė, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktorius Gintaras Kacevičius, VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Kęstutis Strupas, VšĮ Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius.

 

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt,  http://sam.lrv.lt

 

 Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...