Sveikatos apsaugos ministrė Ženevoje pasirašė susitarimą dėl PSO Europos regiono komiteto 65-sios sesijos organizavimo Vilniuje

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė Ženevoje vykstančioje Pasaulio sveikatos asamblėjos 68-ojoje sesijoje tęsia dvišalius susitikimus su kitų šalių aukšto rango atstovais.

Susitikimo su PSO Europos regiono direktore Zsuzsanna Jakab metu buvo pasirašytas Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Pasaulio sveikatos organizacijos susitarimas dėl PSO Europos regiono komiteto 65-sios sesijos organizavimo 2015 m. rugsėjo 14-17 d. Vilniuje. Ministrė R. Šalaševičiūtė su Zs. Jakab aptarė pasirengimo artėjančiai sesijai eigą. Taip pat buvo aptarti Europos aplinkos proceso vidutinio laikotarpio peržiūros aukšto lygio susitikimo, vykusio š. m. balandžio 29-30 d. Haifoje (Izraelyje), rezultatai.

Susitikime su Moldovos sveikatos reikalų ministru M. Buga ministrė R. Šalaševičiūtė aptarė prieš metus pasirašytos bendradarbiavimo sutarties veiksmų planą, aptarė privalomojo sveikatos draudimo fondo modelius šalyse, vaistų kompensavimo politiką. Moldovos sveikatos ministras pabrėžė, kad Moldova nuo 2004 metų yra adaptavusi apie 90 proc. Lietuvos privalomojo sveikatos draudimo fondo modelio, taip pat daug patirties semiasi iš Lietuvos vaistų kompensavimo politikos.

Ministrė R. Šalaševičiūtė atkreipė dėmesį, kad Lietuvos vaistų kompensavimo sistema nuolat tobulinama ir pristatė 2015 m. įvykdytus pakeitimus vaistų kompensavimo komisijos darbe bei komisijos sudarymo procedūroje. Taip pat ministrė pristatė Kompensuojamųjų vaistų sąrašo naujoves, kalbėjo apie ligoninių optimizavimą, aptarė gydytojų trūkumo klausimus.

Pasaulio sveikatos asamblėja – tai kasmetinis 194 PSO valstybių narių susitikimas. Asamblėjos plenarinės sesijos bei komitetų posėdžių metu aptariami PSO veiklos klausimai, užkrečiamosios, lėtinės neinfekcinės ligos, sveikatos užtikrinimas viso gyvenimo laikotarpiu, taip pat vyks Pasaulio sveikatos organizacijos Vykdomosios Tarybos narių rinkimai.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...

Parašykite komentarą